Neseniai buvo pristatyta naujos kartos AMD Radeon HD 7970 vaizdo plokštė. Nors ji jau yra oficialiai pristatyta, tačiau į prekyba iškeliaus sausio devintąją. Kartu su ja bus pristatyta ir kita Thaiti branduoliu paremta vaizdo plokštė Radeon HD 7950, ieškantiems kiek pigesnio, bet vis tiek pakankamai galingo sprendimo savo kompiuteriui.

Ką tik buvo atskleistos pirmosios šios grafikos plokštės specifikacijos. Joje esantis Thaiti PRO branduolys turės 1792 Shader procesorius, 112 tekstūrinius vienetus bei 32 ROP vienetus. 3 GB grafinės atminties turi 384 bitų pločio magistralę. Kokiais dažniais dirbs ši plokštė dar nėra žinoma, tačiau teigiama, kad efektyvusis atminties dažnis viršys 5 GHz.

Plokštės nugarėlėje yra DVI jungtis, HDMI jungtis, bei du Display Port prievadai. Naudojantis AMD Eyefinity technologija bus galima prijungti net iki šešių monitorių vienu metu. Plokštė prekyboje pasirodys vienu metu su Radeon HD 7970 – sausio 9-ąją dieną. Kiek kainuos ši plokštė dar nėra oficialiai atskleista, bet kaina turėtų būti maždaug 449 JAV doleriai.