Daugelis išgirdę apie GeForce GTX 700 ar Radeon HD 8000 serijos vaizdo plokštes apsidžiaugtų, kad naujos kartos gaminiai pasiekė parduotuves. Jau jos yra. Jau montuojamos kompiuteriuose. Bet džiaugtis nėra ko. Geriausiu atveju galime pašaipiai sukikenti.

Taip jau sutverta vaizdo plokščių rinka, kad nauji gaminiai išeina kiekvienų metų sankirtoje. Tiesa, visiškai nauji lustai yra išleidžiami tik kas du metus, tad pereidami prie naujos kartos gamintojai remiasi senesnių gaminių modernizavimu. kai kurie produktai būna visiškai nauji, kai kurie pervadinti, arba panašūs, bet pakeisti. Tai yra suprantama, nes kitos išeities kaip paliekant rinkos skylę nėra galima rasti. Bet kai pilnai keičiasi lustai malonu būtų, kad gamintojai pervadinimų kategoriškai atsisakytų.

Po AMD APU bei Intel HD vaizdo posistemių išpopuliarėjimo ekonominių vaizdo plokščių rinka buvo visiškai pamiršta. Joje dabar sukasi senosios 40 nm vaizdo plokštės pavadintos naujais vardais. O pigiausia naujos kartos PC skirta plokštė kainuoja pustrečio šimto litų (ir tų neverta). Kartu su stacionariųjų kompiuterių plokščių nykimu susidūrė ir nešiojamieji kompiuteriai – vis dėl to juk tie patys lustai naudojami.

Na o dabar kompiuterių rinkoje galima išvysti neseniai pasirodžiusių naujų/ nenaujų vaizdo plokščių. Nešiojamųjų kompiuterių pardavėjai paskelbė turintys naujus produktus su naujos kartos vaizdo plokštėmis. Viskas buvo padaryta tyliai, jokio šurmulio nekelta, tiesiog jie atsirado kainynuose. Acer gamoje atsirado Aspire V3 su GeForce GT 730M ir GT 710M, o Asus siūlo nešiojamąjį su Radeon HD 8550M.

Vienintelis dalykas, kuris yra skelbiamas – tai atminties kiekis. Gamintojų svetainėse jokios naudingos informacijos rasti nepavyks. Na o ir toks naujųjų produktų į rinką būtų labai netikėtas. Išvada – greičiausiai su mumis yra žaidžiama. Beveik nebelieka abejonių, kad tai yra naujos kartos vardu pakrikštytos senos plokštės. Taigi kol kas nauja karta patiekta tik dėl kvapo, o paragauti jos mums dar neteks.

Tikėtina, kad viena iš nVidia siūlomų plokščių bus pervadinta GT 630M. O tai reiškia, kad senutė prikeliama naujam gyvenimui jau trečią kartą, nes kadaise, seniai seniai ji buvo vadinama GT 540M vardu, ir tik kiek vėliau ji pasivertė į GT 630M. Net ir jeigu tai GDDR5 versija, kuri nėra pervadinta kažkuri plokštė, visvien ji naudoją tą patį seną lustą. Kažin, kiek dar ji sugebės ištempti?

Gal stacionariųjų kompiuterių rinka nuo ekonominės klasės vaizdo plokščių stokos nekenčia, nes jas vis tiek renkasi tik tie žmonės, kuriems svarbu tai, jog „bile rodo“. Na o su nešiojamaisiais kompiuteriais yra sunkiau, nes ekonominės klasės plokštes renkasi ir didesnės kainos bijantys žaidėjai, kuriems iš tiesų naujas produktas tiktų žymiai geriau.

TechPowerUp, Games.lt