Didžiausios pasaulyje mobiliųjų telefonų gamintojos „Nokia“ vadovas viename iš interviu užsiminė, jog bendrovė gali būti susidomėjusi žengimu į nešiojamų kompiuteriukų rinką. Konkrečių planų jis neatskleidė, tačiau jei „Nokia“ imtųsi paskutiniu metu labai išpopuliarėjančių nedidukų kompiuterių verslo, rinka neatpažįstamai pasikeistų.

„Mes į nešiojamus kompiuteriukus žvelgiame kaip į galimybę. Kuomet kalbame apie kompiuterių ir telefonų susiliejimą, nereikia žvelgti nė į penkių metų perspektyvą – tai nutiks anksčiau“, – teigia Olli-Pekka Kallasvuo, „Nokia“ vadovas.

Tai ne pirmas kartas, kuomet „Nokia“ atstovai kalba apie galimybę žengti į kompiuterių rinką. Tačiau vadovo kalbos visgi vertos rimtesnio dėmesio, nors konkretesnės informacijos ir nepaskelbta.

Nėra ir visiškai aišku, kokie kompiuteriai turėti galvoje – netbookai ar vadinamieji MID (mobile internet devices), kurie prigimtimi gerokai artimesni telefonams.

Kompiuterių verslas nebūtų naujiena bendrovei. Iki pat 1991 metų ji turėjo kompiuterių padalinį, kurį vėliau pardavė kompanijai „International Computers Limited“. Ši savo ruožtu ilgainiui tapo „Fujitsu-Siemens Computers“ dalimi. „Nokia“ gamino ir monitorius, tačiau jų padalinį 2000 metais pardavė bendrovei „ViewSonic“.