Stenfordo universiteto mokslininkai pagamino visiškai permatomas baterijas, o tiksliau paskutinius trūkstamus komponentus, kurių reikia visiškai permatomiems ekranams ir kitiems elektroniniems įrenginiams pagaminti.

Stenfordo medžiagų mokslo profesorius Yi Cui, kuris vadovavo darbams teigia, jog didžioji dauguma darbų vyksta dėl permatomų baterijų energijos talpos didinimo, bet mažai dėmesio skiriama jų išvaizdai ir dizainui.

Anksčiau mokslininkai buvo pagaminę įvairių permatomų komponentų tokių kaip tranzistoriai, ekrano valdikliai, bet iki šiol nėra pagaminę baterijos. „Jei galima pagaminti permatomą bateriją, tai galima pagaminti ir permatomą prietaisą“,- sako Cui.

Kai kuriuos permatomų baterijų komponentus pagaminti yra lengviau, nei kitus. Elektrodai yra viena sunkiausių dalių, – teigia Cui. Tam, kad pagaminti permatomą elektrodą, jį reikia padaryti labai ploną maždaug apie 100 nanometrų pločio, tačiau plonas elektrodas tipiškai negali sukaupti pakankamai energijos.

Dar vienas iššūkis yra pagaminti elektrodus rašto formos, kurios neįžiūrėtų plika akis. Jei elektrodų tinklelyje yra pakankamai, tai energijos sukaupimas vis vien yra ganėtinai didelis. Cui sukūrė elektrodų tinklelį, kurio visos linijos 50 mikro metrų atstumu. Tai suteikia efektyvų permatomumą.

Cui sako, kad šios baterijos teoriškai turėtų talpinti apie pusę panašaus dydžio įprastos baterijos, nes dalis energijos sumažėja dėl permatomumo.  Kol kas mokslininko baterijų prototipai gali saugoti 20 vatų valandų/1 litre, tačiau tikimasi su laiku talpą praplėsti.