Rinkos tyrimų bendrovė „In-Stat“ teigia, kad netolimoje ateityje mobilieji telefonai su bevielio tinklo moduliu turėtų populiarėti. Ši tendencija itin ryški JAV rinkoje, tačiau susidomėjimas su WiFi suderinamais mobiliųjų modeliais pastebimas ir kitose pasaulio dalyse.

Augantį populiarumą lemia ne tik tai, kad galimybė prisijungti prie bevielio tinklo vis dažniau atsiranda mobiliuosiuose. Daug kalbama apie bevielius tinklus, komunikacijos bet kur ir bet kada svarbą. Žavių visuotinio tinklo idėjų paveikti vartotojai ima ieškoti būdų, kaip gi pasiekti tinklą visada, kada to prireikia, na o mobilusis telefonas su WiFi atrodo gerokai patraukliau nei nešiojamas kompiuteris. Jis nedaug sveria, o neretai ir patogesnis naudoti – kas jau kas, o telefonų gamintojai mūsų įpročius ir norus žino tikrai gerai.

„In-Stat“ prognozuoja, kad 2010 metais prie bevielio tinklo galinčių prisijungti mobilių telefonų pardavimai pasieks 132 milijonų ribą. Skamba neblogai, bet bendrame parduodamų telefonų okeane tai tik lašas – numanoma, kad 2010 per metus bus parduota apie 3mlrd. mobiliųjų.

Tyrimų bendrovė teigia suskaičiavusi, kad šiuo metu WiFi modulį turi arba greitu laiku turės vos 20 mobilių telefonų modelių. Pasiūlyti specialiai jiems pritaikytas paslaugas planuoja vos kelios mobiliojo ryšio kompanijos.

Anksčiau buvo manoma, kad vartotojai mieliau rinksis delninius kompiuterius su WiFi ir tik vėliau, įsitikinę jų patogumu, dairysis į mobiliuosius telefonus. Tačiau viskas susiklostė kitaip – panašu, kad delninių kompiuterių etapas bus praleistas. Na, gal tai ir neblogai – vis mažiau išlaidų.