Pingant 4K Ultra HD monitoriams, bei televizoriams, vaizdo plokščių gamintojai patiria vis didesnį spaudimą į rinką paleisti vis galingesnes vaizdo plokštes. Šiuo metu pigiausius Lietuvoje Ultra HD monitorius ar televizorius galima nusipirkti už kiek pigiau, nei  400 eurų. Pora šių dienų vaizdo plokščių, SLI arba Crossfire konfigūracijoje kainuojančių kiek daugiau nei 300 eurų už vienetą su 4K Ultra HD raiška susitvarko puikiai. Visai nesenai, kovą, Nvidia paleido rinkos galiūną GTX Titan X, kuris leidžia žaisti naujausius žaidimus 4K Ultra HD raiška ir sugeba viską atvaizduoti net ir 60 kadrų per sekundę greičiu. Tačiau minėtasis galiūnas kainuoja daugiau nei vieną tūkstantį eurų, taip pat yra parduodamas tik su gamykliniu aušintuvu. AMD ruošiantis paleisti į rinką savo “Fiji XT” gaminius, Nvidia suskubo užpildyti skylę tarp GTX 980 ir GTX Titan X, išleisdami savo naujausią kūrinį GTX 980 Ti vaizdo plokštę.

Šis techninis “žaisliukas” kainuos, jau standartiškai – 650 JAV dolerių, kaip ir visos ankstesnės entuziastinio lygio vaizdo plokštės, iki pasirodant titanams. GTX 980 Ti naudos GM200 architektūrą. Tačiau skirtingai, nei GTX 780 Ti (GK110), GTX 980 Ti neturės savo sudėtyje visų CUDA Cores ir todėl bus priskiriama laipteliu žemiau, nei Titan X vaizdo plokštė. Taip yra todėl, kad Nvidia, ko gero jau pasimokė iš praeities klaidos, implementuodama lygiai tą pačia GK110, kurią naudojo GTX Titan Black, šitaip “nuskriausdami” Titan Black vartotojus, kas sukėlė didžiulį vartotojų nepasitenkinimą. 
 

Geforce GTX 980 Ti turės tik 2816 iš galimų 3072 CUDA Cores. Nvidia tą pasiekė išjungdama 2 iš 24 SMM vienetų. Taip pat ši vaizdo plokštė turės tik 176 Texture Map Units iš 192 esančių GTX Titan X plokštėje. Nvidia patvirtino, kad ROP kiekis GTX 980 Ti plokštėje bus 96 ROP Units. Panašu, kad Nvidia pasimokė iš GTX 970 ROP kiekio dramos ir nusprendė šį kartą būti atviri vartotojams. Vaizdo plokštė turės 6GB GDDR5 ir 384-bit magistralę. Procesoriaus dažnis yra 1000MHz ir atminties dažnis yra 1750MHz, tokie patys kaip ir GTX Titan X. GM200 architektūros chipas turi 900 milijonų daugiau tranzistorių, nei jo pirmtakas GK110, tačiau GTX Titan X naudojantis GM200 architektūrą yra nominuotas tiems patiems 250W TDP, taip pat Nvidia leis vaizdo plokščių gamintojams, kaip ir visada – gaminti plokštes su jų pasirinktais plokščių parametrų ir aušinimo sprendimais.

Su kiekviena nauja karta, Nvidia pristato ir naujų technologijų vartotojams palaikymą. Šį kartą ir vėl tą pamatysime. Pasak Nvidia, pirma ir pati svarbiausia technologija bus VXGI arba realaus laiko, erdvės elementų iliuminacija. VGXI prideda realybės į tai, kaip šviesa atsispindi nuo paviršiaus, o naujoji VXGI pristatys erdvės elementus – naujus 3D grafikos elementus – voxelius. Šie yra pikseliai su implementuota trimate informacija. Ši technologija turėtų padėti pasiekti dar aukštesnius fotorealistinius vaizdus. Taip pat turėsime ir jau žinomas technologijas, tokias, kaip Nvidia DSR, Shadowplay, MFAA, G-Sync ir begalę kitų.

Na ir pabaigai – galime pasigrožėti pristatomuoju filmuku:





O ką Jūs manote apie šį 650 JAV dolerių kainuosiantį monstrą?