Nors LG, „Samsung“ bei „Plextor“ ir vilioja universaliais HD DVD ir „Blu-ray“ formatų diskų skaitytuvais, Taivanio gamintojai teigia, jog tokių įrenginių gamyba yra gerokai per brangi. Anot jų atstovų, kaštus išpučia licenciniai mokesčiai, kurie universalių įrenginių atveju mokami abiejų formatų rėmėjams.

Už kiekvieną „Blu-ray“ diskus skaitantį įrenginį formatą remiančiam aljansui reikia mokėti maždaug 30 JAV dolerių, na o už kiekvieną suderinama su HD DVD – dar 12 dolerių. Viena vertus, „Blu-ray“ kaip ir perspektyvesnis formatas, kita vertus – jei jau įrenginys universalus reikia ir HD DVD licencijos. Gaunasi 42 JAV dolerių suma, na o gaminant dideliais kiekiais iš jos susidaro nemenkas pinigų kiekis. Tad Taivanio gamintojai teigia – per brangu, ir prognozuoja, kad dėl šios priežasties universalūs įrenginiai niekada nebus pigūs, na o pirkėjams teks laukti formatų karo pabaigos.

Susirūpinimas suprantamas – pagaminti vieną CD/DVD rašiklį kainuoja 40 JAV dolerių. Pridedame investicija į jo techninį parengimą skaityti HD formatus, licencinius mokesčius ir gauname, jog kaina padidėja tris keturis kartus. Pirkėjas įpirkti gali, bet patrauklaus kainos prasme pasiūlymo jam nieks tiesiog negali pateikti – tiesiog per didelė savikaina.