Bendra LG ir „Philips“ bendrovė, gaminanti LCD ekranus, pristatė net 100 colių įstrižainės skystų kristalų ekraną. Skelbiama, kad vaizdas jame vėlinamas vos 5ms.

Šiuo metu bendra įmonė „LG Philips LCD“ varžosi dėl pirmosios pozicijos LCD ekranus gaminančių kompanijų sąraše. Jos sukurtas 100″ ekranas gali pasigirti 3160×1980 raiška, 3000:1 kontrasto santykiu. Daugiau apie jį kol kas nelabai kas žinoma – neskelbiama nei kaina, nei svoris ar pasirodymo rinkoje data.

Aišku viena – 100 colių LCD ekranas ne tik nebus pigus, bet ir bent jau kol kas gali netapti masiškai gaminamu dalykėliu. To priežastis – ne optimalus matricos lakštų pjaustymas, kurį tenka naudoti išpjaunant tokios įstrižainės ekraną. 20% matricos lakšto keliauja velniop, tuo tarpu jei iš jo pjaunami aštuoni 42″ ekranai, nuostolių beveik nėra, mat vidutiniai lakšto matmenys yra apie 76×89 coliai.

100 colių – pustrečio metro. Daugiau, nei kam nors reikia namuose. Na, nebent reklamos, renginių profesionalai žinos, ką su tokiu ekranu daryti bei kuo už jį susimokėti. Sėkmės jiems, tuo tarpu aš mieliau pataupysiu kokio metro įstrižainės ekranėliui.