Kompiuterių pasaulis tapo mobilus – trečiame šių metų ketvirtyje pagal pardavimus nešiojamieji AK ėmė lenkti stalinius. Štai ir „Intel“ per jį pardavė daugiau į mobilumą orientuotų procesorių, nei paprastų, skirtų staliniams kompiuteriams.

Trumpiau tariant, akivaizdu, kad pagrindines plokštes staliniams AK gaminančioms bendrovėms aušta ne pats geriausias metas ir iki Naujųjų jos gali tikėtis ne tik mažėjančių pardavimų, bet net ir nuostolių. Tačiau jos tikrai nenori to laukti.

„Gigabyte“ ir MSI jau sumažino savo personalo gretas. Jų įkandin seka ir „Pegatron“, už AK dalis atsakingas ASUS padalinys – planuoja mažinti darbuotojų skaičių. Tuo tarpu ASUS centrinė būstine paskelbė, kad planuoja, jog ketvirto šių metų ketvirčio pajamos bus 10% mažesnės, nei trečiojo.

Savo gamybos linijas į skirtąsias staliniams ir nešiojamiems AK per antrines įmones arba tik savo viduje išskaidė daugelis didžiųjų gamintojų. Tačiau tokia taktika taip pat ne visuomet pasiteisina.

Štai dar 2006 metais nešiojamų kompiuterių gamintoją „Uniwill Polytech“ nupirkę ECS vis dar nepajėgia iškovoti vertesnės dėmesio dalies mobilių sistemų rinkoje. Skaidyti verslą bando ir „Gigabyte“, tačiau jiems sekasi taip pat nekaip.

Auganti įtampa AK komponentų rinkoje reiškia tik vieną – konkurencija ir toliau stiprės, o išlikti smulkesnėms bendrovėms bus sunkiau.