Kaip žinia, jau nuo 2012 metų Lietuvoje nustos veikti įprastinė analoginė eterinė televizija. Ją pakeis skaitmeninė, tad turintiesiems senesnius televizorius be skaitmeninės TV imtuvų juos teks įsigyti atskirai.

Panašiomis aktualijomis gyvena ir JAV, kur prie skaitmeninės televizijos visiškai pereiti planuojama iki 2009 metų vasario 17 dienos, t. y. jau labai greitai. Tačiau naujausi rinkos tyrimų bendrovės „ABI Research“ duomenys rodo, kad atsisakius analoginės TV be vaizdo liks daugybė šios šalies gyventojų.

70 procentų iš skaitmenine televizija dar nesinaudojančių žiūrovų planuoja tiesiog prijungti išorinius imtuvus. 10 procentų žvelgia į analoginės TV mirtį kaip į gerą progą pereiti prie palydovinės TV. Na o dar 20 procentų esamų žiūrovų TV žada išvis atsisakyti. Na va, kiek netikėta.

Matydami tokius rezultatus jau juda internetu grįstų paslaugų teikėjai, DVD nuomos – be vaizdo televizoriuje likusiems žiūrovams jie žada pasiūlyti alternatyvų.

Tyrimas atskleidė ir tai, kad didžioji dalis palydovinės HD televizijos žiūrovų yra ne buvę kabelinės klientai, o paprastą eterinę TV žiūrėję amerikiečiai.