Buvęs „Capcom“ bendrovės, kūrusios kompiuterinius žaidimus, vadovas Yoshiki Okamoto pasitraukęs prieš kurį laiką įkūrė naują žaidimų kūrimo studiją – „Game Republic“. Praeitą mėnesį „Game Republic“ kiek nustebino paskelbdami, jog kurs žaidimus būsimai „Xbox 2“ konsolei.

Gana mažai žinoma ir jauna firmelė užsimojo plačiai, mat tradiciškai japonų kompanijos gerokai palankiau žiūri į nacionalinę „Playstation“ konsolę, nei į „Xbox“. Ne pirmus metus žaidimų versle sėkmingai dirbantis Okamoto dažnai vadinamas vienu iš žinomiausių Japonijos žaidimų kūrėjų.

Tinklapiui GameIndustry.biz duotame interviu Okamoto teigia, jog netrukus prie jau paskelbusių apie žaidimų „Xbox 2“ konsolei kūrimą bendrovių turėtų prisijungti dar daugiau Japonijos kompanijų. Jo teigimu, atskleidus žaidėjams būsimų „Xbox 2“ žaidimų sąrašą, nustebimo bus daug. Visgi kol kas tą daryti draudžia griežtas konfidencialumo susitarimas su „Microsoft“, tad teks kiek luktelėti. Be to, daugelis japonų „Xbox 2“ konsolei sukurtų žaidimų bus skirti tik jai, tad kitų platformų žaidėjai jais džiaugtis negalės.

Iš tiesų neaišku, kaip reikėtų traktuoti Okimoto pareiškimą. Ar tai tik žvanginimas ginklais prieš artėjančią „Playstation 3“ ir „Xbox 2“ kovą, ar Japonijos žaidimų kūrėjai iš tiesų ėmė po truputėli linkti į „Microsoft“ konsolės pusę – nežinia. Visgi žaidimus „Xbox 2“ ketina kurti daug išties gerai žinomų tekančios saulės šalies žaidimų pasaulio asmenybių. Pakanka paminėti vien „Final Fantasy“ visatos autorių Hironobu Sakaguchi. Ką gero šie žaidimų rinkos protai pasiūlys būsimiems „Xbox 2“ paaiškėti gali jau gana greit, belieka laukti ir klausytis.