Šiuo metu planšetinių kompiuterių rinkoje karaliauja Apple iPad bei įvairios Google Android sistema paremtos planšetės. Microsoft operacine sistema planšečių pasaulyje užima tik labai mažą dalį. Kompanija tikisi, kad ši situacija pasikeis ir pati pristato naują planšetinių kompiuterių seriją Surface.

Paprastesnysis Surface kompiuteris turi įdiegtą Windows RT operacinę sistemą, Jame dirba keturių branduolių nVidia Tegra procesorius. Vaizdas yra atkuriamas 10,6 colių dydžio 1366X768 raiškos ekrane. Šiame kompiuteryje yra 32 GB arba 64 GB atminties duomenų laikymui, kurią galima prasiplėsti atminties kortele.

Taip pat pasirodys ir pažangesnė modifikacija, žinoma Surface Pro vardu. Ji savo duomenimis labiau primins ultrabuką, nei planšetinį kompiuterį. Ekranas yra tokio pačio dydžio kaip ir paprastesnėje versijoje, tačiau jis atkuria didesnę Full HD (1920X1080) rezoliuciją. Surface Pro turės Windows 8 operacinę sistemą. Šiame Microsoft kūrinyje dirbs dviejų branduolių Intel Core i5 centrinis procesorius, kuris yra skirtas ultrabukams. Kompiuteryje randame 64 GB arba 128 GB atminies, kortelių skaitytuvą bei naujos kartos USB 3.0 jungtį.

Prie šių kompiuterių galima prijungti ploną klaviatūrą, kuri gali būti balta, rožinė, raudona, mėlyna arba juoda. Paprastesnė versija yra vos 9,3 milimetro storio ir sveria 676 gramai. Na o Surface Pro versija yra 13,5 milimetro storio ir sveria daugiau nei pirmoji – 903 gramus.

Kada naujasis Microsoft kūrinys pasirodys rinkoje nėra žinoma. Pagrindinis Microsoft Surface konkurentas yra Apple iPad bei aukštesnės klasės Android planšetiniai kompiuteriai. Pagal pirmuosius duomenis galime teigti, jog šis kompiuteris atrodo labai viliojančiai, tačiau ar jis bus geresnis už savo konkurentus sužinosime, kai produktas pasirodys prekyboje.

Microsoft, Games.lt