Šiuo metu vienas pažangiausių mobiliesiems įrenginiams skirtų procesorių yra nVidia sukurtas Tegra 3. Las Vegase vykstančioje CES 2013 parodoje kompanija anonsavo ir būsimą jo įpėdinį Tegra 4. Be abejo jis bus dar pažangesnis už savo pirmtaką ne tik galios bet ir energijos taupymo srityje.

Produktas turės keturis naujosios ARM A15 architektūros branduolius. Grafinį posistemį sudarys net 72 grafiniai moduliai. Kūrėjų teigimu jis išvystys net šešis kartus didesnę spartą, ne dabar gaminamuose Tegra 3 procesoriuose esantys grafiniai lustai, kas skamba išties patraukliai.

Jame taip pat bus integruotas naujojo LTE ryšio imtuvas. NVidia teigia, kad jos kūrinys bus ne tik galingas ir taupus. Procesorius galės be įrenginio pakrovimo atkurti net iki 14 valandų HD kokybės vaizdo įrašų. Aišku tai priklauso ne tik nuo procesoriaus, bet ir nuo įrenginio savybių.

NVidia Tegra 4 bus skirtas aukščiausios klasės išmaniesiems telefonams bei galingiems planšetiniams kompiuteriams. Taip pat jį bus galima panaudoti ir žaidimų konsolėse. Bet apie tai plačiau papasakosiu sekančiame straipsnyje.

NVidia, Games.lt


Daugiau naujienų iš CES 2013 parodos rasite čia.