Neįvardijama antivirusinių programų kūrėja mobilių įrenginių virusų tyrėjų asociacijos susitikime pademonstravo virusą, kuris geba migruoti iš stacionarių kompiuterių į nešiojamus įrenginius.

Laimei, tai kol kas nėra laisvėje sutinkamas „gyvunėlis“, o viso labo pačių antivirusų kūrėjų sukurtas bandomasis modelis, skirtas virusų mobiliems įrenginiams keliamai grėsmei iliustruoti. C# kalba parašytas bandomasis virusėkas geba plisti ir asmeniniais kompiuteriais, ir nešiojamais įrenginiais.

Viskas veikia paprastai. Būdamas kompiuteryje virusas elgiasi kaip įprasti virusėkai – nukopijuoja savo aktyvavimo įrašus į sistemos registrą, nuolat veikia fone bei trikdo kompiuterio darbą. Tuo pat metu stebima „ActiveSync“ ir kitos duomenims su delniniais kompiuteriais/mobiliaisiais telefonais keistis skirtos programinės įrangos veikla. Pastebėjus, kad prie kompiuterio prijungtas nešiojamas įrenginukas, virusas atakuoja jame esantį „My Documents“ katalogą ir apsigyvena jame.

Štai ir viskas. Suprantama, tokių universalių virusų pasirodymo grėsmė kol kas daugiau teorinė, bet susirūpinti gal ir verta. Iš kitos pusės – ar tokio demonstracinio virusėko sukūrimas nėra būdas skatinti nešiojamiems įrenginiams skirtų antivirusinių priemonių pardavimus?..