Jungtinių Tautų organizacijos parengtoje ataskaitoje nurodoma, jog siekiant išsaugoti interneto unikalumą būtina sumažinti Jungtinių Valstijų įtaką jo administravimui bei skatinti turinio ne anglų kalba kūrimą.

JT teigimu, reikia užtikrinti, jog nė vienos šalies vyriausybė neturėtų didelės įtakos internete. Taip pat būtina siekti, jog internetas taptų daugiakalbe bei skaidria aplinka, kurioje susilietų privatūs, valstybiniai bei verslo interesai.

Ataskaitoje pateikiami ir būdai, kaip to būtų galima siekti. Vienas iš jų – techninio interneto administravimo decentralizavimas, itin nenaudingas JAV. Su pilnu ataskaitos tekstu galima susipažinti JT darbo grupės tinklapyje (www.wgig.org).

Šiaip man labiau užkliuvo skatinimas kurti turinį ne tik anglų kalba. Problema gal ir aktuali – vieną dieną pabandžiau skaičiuoti kokią dalį mano lankomų svetainių sudaro lietuviškos ir buvau nustebintas rezultato mažumu. Kita vertus, kalbinis barjeras nemenkai ir trukdo. Kaip skaičiau kažkokiame straipsnyje: „kažkoks italas savo asmeninėje svetainėje gal ir turi labai įdomios medžiagos apie lėktuvų modelius, bet kaip jūs ją rasite ir perskaitysite?“.