Pastaruosius keletą mėnesių, Intel nebuvo linkusi teikti daug informacijos apie naujuosius 32nm architektūra paremtus šešių branduolių procesorius, pasirodysiančius 2010 metais. Įmonė nusprendė Gulftown kodiniu pavadinimu vadinamus procesorius ir toliau priskirti Core i7 šeimai, nors seniau buvo kalbama ir apie Core i9 šeimą.

Daugelis žurnalistų, analitikų ir vartotojų teigė, kad bendrovė naujų produktų neturėtų vadinti Core i7 vardu, nes nuo 45 nm architektūros buvo pereita prie 32 nm. Taip pat padidėjo branduolių skaičius, bei cache atminties kiekis, be to atsirado Advanced Encryption Standard (AES-Ni) komandų rinkinys ir 130W TDP, tačiau Intel nusprendė ir toliau naujus savo gaminius vadinti Core i7 vardu.

Extreme Edition lustas gaus Core i7 Extreme 980X pavadinimą ir dirbs 3.33 GHz dažniu. Jo kaina bus apie 999 JAV dolerių. To ir buvo tikėtasi, nes jis bus su X58 chipsetu bei dėsis į LGA1366 lizdą.

Nepaisant nuolatinių pareiškimų, kad Core i7 Extreme 980X lustas buvo atidėtas iki 2010 metų antrojo ketvirčio, keliose vietose buvo teigiama, kad pavyzdines šio procesoriaus kopijas Intel pradės gaminti 2010 metų kovą, todėl galime tikėtis pirmuosius šio procesoriaus testus išvysti jau kitų metų pavasarį.