AMD paneigė gandus, tvirtinusius, kad kompanija nutrauks serverių procesorių „Opteron“ statomų į „desktopinį“ Socket 939 lizdą, gamybą. Bendrovės atstovai patvirtino, kad bent jau per artimiausius metus to daryti neplanuojama.

„Socket 939 lizdui skirti „Opteron“ 100-osios serijos procesoriai bus gaminami ir 2006 metais. Gamyba nebus ribojama, apie jos nutraukimą pranešime iš anksto“ – teigė AMD atstovas.

Gaminti „Socket 939“ lizdui skirtus tarnybinių stočių procesorius AMD privertė gana įdomios aplinkybės. Šiaip jau šie procesoriai buvo skirti tik „Socket 940“ lizdui, su jais reikėjo naudoti brangesnius operatyviosios atminties modulius. Iš jų buvo naudos galingose sistemose, tačiau nemažai „Opteron“ pirkėjų savo serveriuose terabaitų RAM nemontavo. Tad AMD ir sumanė jiems pasiūlyti sprendimą, kaip neatsisakius „Opteron“ šeimos gaminių naudoti pigesnę „unbuffered“ operatyviąją su ECC klaidų korekciją – „Socket 939“ lizdui skirtus procesorius.

Beje, anapus Atlanto „Opteron“ procesorių galima rasti ir kai kurių kompiuterių entuziastų namų kompiuteriuose. Kurį laiką jie buvo palyginti nebrangūs bei siūlė tikrai gerą spartą ir daug spartinančios atminties (cache), be to, tiko spartinimui. Tai ir paskatino entuziastus domėtis „Opteron“. Deja, vėliau šios šeimos procesorių kainos pakilo.