„BenQ“ užsimojo aplenkti pačią kompaniją „Intel“ ir pirmieji pristatė nešiojamus kompiuterius, darbui naudojančius naujos kartos „Intel“ platformą „Sonoma“, informacijos apie kurią šiuo metu yra gana mažai.

„Sonoma“ vadinama antroji populiarios „Intel Centrino“ platformos karta. Pagal „Sonoma“ specifikacijas, su ja suderinamuose kompiuteriuose turi būti montuojamos naujos „Pentium M“ procesorių, bevielio ryšio mikroschemų versijos. „Sonoma“ turės ir šį ta naujo – mikroschemą, vadinamą kodiniu vardu „Alviso“, kuri valdys nešiojamo(!) kompiuterio darba su „PCI Express“ magistrale bei turėtų paspartinti grafikos posistemę apskritai.

Trumpai apie anonsuotus „Sonoma“ platformos „BenQ“ nešiojamuosius. „Joybook S52“ turėtų būti nesunkus ir nedidelis nešiojamas kompiuterius su 13 colių įstrižainės plačiaformačiu (widescreen) ekranu. „Joybook S72“ bus tokio pat dizaino, tačiau turės 14 colių įstrižainės plačiaformatį ekraną bei nuotolinio valdymo pultą, kurį pristatymu metu bus galima naudoti ir kaip lazerinį „stick’ą“, kuriuo akcentuojama viena ar kita skaidrės vieta.

Man gana juokingai skamba užmojis trečiajame „Sonoma“ palaikančiame kompiuteryje „Joybook A82“ sumontuoti erdvinio garso efektą atkuriančia sistemą iš 2 kolonėlių bei žemų dažnių generatoriaus. Savo laiku teko matyti tokį „Toshiba“ bandyma – rezultatai buvo baisūs 🙂 „Joybook A82“ be šios sistemos turės 15.4 colio įstrižainės plačiaformatį ekraną ir jau minėtą nuotolinio valdymo pultą su lazerine rodykle prezentacijoms. Šis kompiuteris bus skirtas tiems vartotojams, kurie nešiojamą AK su savimi ima nedaug kur, o mieliau naudoją jį kaip tradicinio AK pakaitalą.

Taip jau nutiko, kad „BenQ“ pranešimas apie būsimus „Joybook“ S52, S72 ir A82 modelius aplenkė pačią „Intel“, kuri suplanavo „Sonoma“ pristatymą šios savaitės pabaigoje. Kompanijos atstovai suskubo teisintis – jų teigimu, „BenQ“ jokiu būdu neketina lenktyniauti su „Intel“ 🙂

„Intel“ nutikus tokiam akibrokštui taip pat netyli – kompanijos atstovė Džordžina Lin (Georgine Lin) pareiškė, jog „Intel“ tikisi, kad Pietryčių Azijos bendrovės šią savaitę susilaikys nuo išsamių kalbų apie „Sonoma“. „Intel“ paskaičiavo, jog nešiojamus kompiuterius gaminančios bendrovės šįmet pristatys apie 80 kompiuterių, naudojančių „Sonoma“, modelių.