Nors daugelis šiuolaikinių kompiuterių ir turi „PCI-Express“ jungtis, nemažai senesnių sistemų net ir AGP. Senukuose kompiuteriuose dažniausiai tebūna tik PCI jungtys. Jiems ir skirta naujai pasirodžiusi vaizdo plokštė su „ATI Radeon X1300“ su PCI jungtimi.

Ją kol kas galima rasti tik Japonijos rinkoje. Ant pakuotės nurodoma, kad gamintojas yra mažai žinoma bendrovė „KuroutoShikou“, tačiau kalbama, jog iš tiesų tai – „GeCube“ sumeistrautos plokštės.

RX1300-LP128H pažymėtoje plokštėje naudojamas „LX Technology PEX 8111“ tiltas (bridge), kuris ir įgalina šiaip jau „PCI-Express“ lizdui skirtą lustą bendrauti su kompiuteriu per PCI.

Vaizdo procesorius plokštėje dirba 450MHz dažniu, jam talkinantys 128 MB GDDR2 tipo vaizdo atminties – 533 MHz dažniu. Atmintį su procesorium jungiančios magistralės plotis – vos 32 bitai. Plokštė palaiko „DirecX 9.0“, „Shader Model 3.0“ bei yra suderinama su „Windows Vista“ operacine bei jos naująja „Aeroglass“ vartotojo sąsaja.

RX1300-LP128H rinkoje pozicionuojama ne kaip žaidimams skirtas produktas, o kaip laikinas pakaitalas sugedus rimtesnei vaizdo plokštei. Gal ir logiška, bet šiuo atveju daug kas priklauso nuo kainos, na o jos sužinoti man nepavyko.