Mažai žinoma bendrovė „Clearspeed“ pristatė į „PCI-Express“ lizdą jungiamą kompiuterio priedą, kuris teoriškai turėtų padėti padidinti darbo spartą iki 50 gigaflopų ribos.

Pati įrenginio idėja, pristatyta dar prieš porą metų, gana paprasta – į spartų kompiuterio lizdą statomas modulis su itin greitai slankiojo kablelio operacijas apdorojančiais procesoriais. Programiškai tokio tipo darbai adresuojami jiems, na o tai leidžia padidinti bendrą darbo spartą. Viskas šaunu, bet turint galvoje, jog šis „papildomų procesorių“ sprendimas apima tik darbą su slankiuoju kableliu, jis praktiškai taikytinas tik rimtose simuliavimo darbus atliekančiose tarnybinėse stotyse, o ne paprastuose asmeniniuose kompiuteriuose.

Visgi šios „PCI-Express“ kortelės galimybės neprastos. Joje sumontuoti du „CSX600“ procesoriai. „Clearspeed“ teigia, jog šie 64 bitų mažyliai yra greičiausi pasaulyje bei dirbdami drauge gali pasiekti net 50 gigaflopų greitį. Be to, jei tarnybinėje stotyje yra daugiau nei vienas „PCI-Express“ lizdas, galima sudėti kelis tokius skaičiavimų modulius bei kilstelėti slankaus kablelio operacijų efektyvumą iki 100 ar daugiau gigaflopų.

„CSX600“ procesorių sudaro 128 milijonai tranzistorių, jis pagamintas naudojant 130 nm technologiją bei turi net 96 architektūrinius branduolius. Darbinis dažnis 250 MHz. Tai, jog jis tikrai nedidukas, leidžia pasiekti atitinkamai mažą energijos suvartojimą. „CSX600“ procesoriui tereikia 10 W, na o visam į „PCI-Express“ jungtį statomam moduliui su dviem procesoriais – 25 W.

Beje, vos nepamiršau – šiame „PCI-E“ įrenginyje yra ne tik du „CSX600“ procesoriai, bet ir du lizdai DDR2 operatyviajai atminčiai, kurios galima sudėti iki 4 GB. „CSX600“ darbo su šia papildoma atmintimi sparta siekia 200 GB/s.

Apie kainas „Clearspeed“ kol kas nekalba. Nenuostabu – tokie novatoriški priedai specifines užduotis atliekančioms tarnybinėms stotims kainuoja tikrai ne vieną tūkstantį. Rinkos specialistai spėja, jog šis „PCI-Express“ žaislas kainuos nei daug nei mažai – per 10 000 JAV dolerių.