Šių metų kovą tiek AMD, tiek nVidia buvo pilnai užpildžiusi HD 7000  ir GTX 600 serijų vaizdo plokščių gamą.  Tačiau abi kompanijos manė, kad vidutinės klasės rinkai, kurioje tuo metu tvirtai karaliavo Radeon HD 7850 reikia daugiau aštrumo. NVidia norėdama  pasipriešinti AMD karaliavimui kūrė didesniais greičiais dirbančią, nelabai sėkmingai anksčiau konkuravusios GTX 650 Ti plokštės versiją. Vien dėl  aukštesnių dažnių didesnę kainą turėjusią turėti GTX 650 Ti Boost visi laikė nedaug šansų turinčiu gaminiu. Tuo tarpu Radeon HD 7790 atrodė kur kas perspektyviau – išankstiniuose testuose plokštė rodė tik šiek tiek prastesnius rezultatus, nei tai darė tuometinė klasės lyderė HD 7850.

Kovo 23-ąją, HD 7790 išleidimo dieną, viskas veikė pagal AMD scenarijų. Plokštė nedemonstravo tokios spartos, kaip ir tikėjomės, tačiau ir kainavo proporcingai pigiau nei HD 7850. Taigi toji plokštė puikiai tiko tiems,  kas nori įsigyti pigesnę  ir atitinkamai paprastesnę HD 7850 modifikaciją, todėl iš apžvalgininkų gavo itin aukštus balus. Ir prabėgus vos trejoms dienoms po HD 7790 išleidimo nVidia  privertė visus išsižioti. Jie prastatė Geforce GTX 650 Ti Boost, kuri pralenkė visų lūkesčius. Techniškai ji buvo panašesnė į GTX 660 su sumažintų Shaderių ir tekstūrinių vienetų skaičiumi, kadangi, jų dažniai buvo suvienodinti, naujiena turėjo padidintą ROP vienetų skaičių, kad lėmė ir platesnę atminties magistralę, o tai įdavė daug parako. NVidia nugalėjo netgi pati save – GTX 660 buvo ne daug galingesnė, tačiau žymiai brangesnė už GTX 650 Ti Boost, dėl to senbūvė iki kainų sumažinimo netgi neatrodė verta dėmesio.

Tačiau dabar pamirškim GTX 650 Ti Boost ir kitas nVidia kortas – prie jų sugrįšime tik išvadose. Šiandien mes kalbame apie ne apie ją, o apie Radeon HD 7790.  Testams pasirinkome populiariausios priveligijuotosios AMD partnerės Sapphire parengtą modifikaciją Dual-X OC. Pastaroji pasižymi didesniais veikimo dažniais, ir kaip tokiai vėsiai plokštei ypač stipriu aušintuvu. Ir be abejo negalima nepaminėti įspūdingo dizaino.

Leisti naujas vidutinės klasės plokštes ankščiau laiko AMD sekėsi visai neblogai. Užtenka prisiminti vien HD 4770 pasirodymą. Tiesa, nors joje esantis RV740 branduolys konkretaus analogo HD 5000 serijoje neturi, tačiau tai buvo vienintelė 4000-osios serijos plokštė, gaminama pagal 40 nm technologinį procesą. Na o dabar HD 7790-osios plokštės pavidale gauname ateities plokštę. Kol kas vardą jos tiksliai pasakyti bus sunku, kadangi AMD ruošiasi keisti plokščių ženklinimo, bet aišku, kad bus žemesnės klasės korta.

Pakuotė ir komplektacija

Ar žinote kodėl Sapphire vaizdo plokščių pakuotės man patinka labiausiai? Taip, esate teisūs, tokią nuomonę lemia ne kas kitas, o papai. Čia kaip visad randame animuotą amunicija apsitaisiusią merginą. Nors ji netikra, bet vis tiek geriau nei nieko.

Gale yra surašytos plokštės savybės, bet nieko konkretaus čia deja nerandame.

Apačioje, specifikacijų skiltyje randame šiokios tokios informacijos, bet ją pavadinti „specifikacijomis“ manau buvo šiek tiek per riebu.

Atidarę pakuotę joje randame vaizdo plokštę, 1,8 metro ilgio HDMI kabelį, Molex -> 6pin PCI adapterį, D-Sub -> DVI adapterį, CrossFire jungtį, daug įvairių (kai kurie abejotino reikalingumo) popierių,  instaliacijos diską ir lipduką, kurį galime užsiklijuoti ant korpuso priekio.

Gal ir ne viską sugebėjau išvardinti, bet Sapphire savo stichijoje – jai komplektacijos klausimu negali prilygti niekas. Tik gaila, kad mėgstama Lietuvoje prekiauti mažesnės komplektacijomis kortomis. Tai yra visai suprantama, kadangi čia pasirinkimą dažniausiai lemia kaina.

Specifikacijos

Labai dažnai žmonės pasako kad HD 7790 yra Xbox One konsolėje būsianti GPU. Tačiau panašumas tik tas, kad naudojamas tik tas pats Bonaire lustas, visa kita skiriasi, juolab didelė nuodėmė yra lyginti integruotą grafinį branduolį su visa vaizdo plokšte. Tačiau ir Xbox  One įtakos šios vaizdo plokštės formavimuisi atmesti  jokiu būdu negalime. Radeon HD 7790 yra vienintelė vaizdo plokštė rinkoje, kuri turi naujos kartos Bonaire branduolį, kuris priklausys pigioms ateities kortoms. Ir jeigu ne Xbox One greičiausiai HD 7790 (jeigu ji išvis egzistuotų) turėtų Pitcairn LE branduolį. Taigi turime ateities žybsnį šiandieniniame pasaulyje.

Naujausias AMD GPU turi 2,08 milijardo tranzistorių. Pilnai atrakintame Bonaire branduolys turi 14 skaičiavimo vienetų. Į juos įeiną 896 Shader procesoriai, ir 56 tekstūriniai vienetai. Plokštėje yra tik 16 tekstūrinių vienetų, o tai neskamba labai įspūdingai.

Atminties konfigūracija atrodo labai standartinė tokiai plokštei – 1024 MB GDDR5 atminties, kurios pralaidumas siekia 102,4 GB/s. Tokius skaičius nebrangiose AMD plokštėse matome dar nuo legendinės HD 5770 laikų. HD 7790 atminties pralaidumas yra 102,4 GB/s

Kai standartinė HD 7790 modifikacija dirba 1000 MHz dažniu, o jos atmintis pasiekia 1500 MHz greitį Sapphire pakėlė dažnius iki 1075 MHz GPU ir iki 1600 MHz VRAM (efektyvusis 6400 MHz). Šiuo klausimu Sapphire modelio nelenkia nei vienas konkurentų produktas – nėra produktų iš konkurentų, kurių HD 7790 plokščių dažnis lenktų šios kortos greičius. Detalios plokštės specifikacijos atrodo taip:

Detalus žvilgsnis

O kodėl papinga? Žiūrint į Sapphire HD 7770 Vapor-X ir HD 7790 Dual-X galima iš karto suprasti, kad jas kūrė tie patys dizaineriai. Taip pat neabejojame, kad jie puikiai išmano savo darbą – abidvi plokštės atrodo tiesiog puikiai, galiu net ir nepabijoti įvertinimo, jog  geriau už visas konkurentes.

Išvaizda už HD 7770 Vapor-X yra taip pat geresnė ne tik dėl dar dailesnio dangtelio, bet ir dėl juodo montažinės plokštės dizaino, kuris ir geriau atrodo ir geriau dera prie plokštės priekio. Kuo toliau, tuo labiau mėlynos montažinės plokštės keliauja į užmarštį, tai rodo ir naujausi „mėlynosios“ Gigabyte produktai.

Plokštės nugarėlė niekuo neišsiskiria, čia nėra papildomų atminties chip‘ų, ar galinės plokštelės, bet kortoje už 400 litų galinės dalies plokštelė neturi būti pridėta. HD 7790 užima  standartinius du aukštus galinėje sienelėje.

Gale randamos keturios jungtys – dvi DVI bei po vieną Display Port ir HDMI prievadą. Naudojant AMD Eyefinity technologiją vaizdą bus galima išdėstyti net keturiuose monitoriuose.

PCB kaip ir minėjome yra juodas. Jo dizainas – labai įprastas. Viduryje dirba plokštės širdutė – grafinis branduolys. Jo kristalo dydis yra 160 mm².

Aplink jį yra išdėstyti keturi grafinės atminties chip‘ai. Atminties lustų gamyba užsiėmė gerai šioje srityje žinoma kompanija Hynix, kurios fabrikai neseniai skendėjo liepsnose. Jos pagaminti modeliai pasižymi vienomis geriausių savybių.

Mikroschemos nuolat mažėja, tačiau efektyviųjų aušintuvų dydis išlieka toks pats, be to tokios plokštės ilgis vis tiek bus tinkamas visoms ATX sistemoms. Dėl to dalis montažinės plokštės ploto liko neišnaudota, o ir dangtelio ilgis nėra maksimaliai taupus. Rezultatas – 21,5 cm ilgis. Na o pavyzdžiui XFX, kuri nusprendė vienoje specialioje versijoje taupyti vietą, sugebėjo sutalpinti viską net į 7 centimetrais trumpesnį gaminį.

Viršuje matoma CrossFire tilto jungtis. Kalbant apie nVidia SLI ir AMD Crossfire technologijas, pirmenybę duodu AMD inžinierių kūriniui. Pirmiausia dėl to, kad Crossfire yra palaikoma didesnėje dalyje motininių plokščių, o visų antra dėl to, kad AMD leidžia jungti dvi skirtingas tuo pačiu branduoliu paremtas kortas, pavyzdžiui HD 7870 ir HD 7850, o ties šia savybe noriu apsistoti kiek ilgėliau. Kaip ir minėjau Bonaire branduolys mums yra duotas avansu ir ateityje galime sulaukti daugiau juo paremtų gaminių. Taigi HD 7790 greičiausiai bus galima jungti su ateities ekonominėm vaizdo plokštėm, kas palengvina dalią norint ateityje atsinaujint kompiuterį.

Aušinimas, maitinimas

Visai plokštei atvėsinti būtų pakakę ir paprasto vienalyčio radiatoriaus, tai jis sėkmingai daro pigiausiose HD 7790 versijose, tačiau čia yra sudarytas iš aliuminio plokštelių ir jas apjungiančių šiluminių vamzdelių, o tai be abejo yra labai gerai. Pastarųjų yra tik du, tačiau jų storis yra gana nemažas – 8 milimetrai.

Sapphire gauna Rep+ už tai, kad aušinamas ne tik pats grafinis branduolys, bet ir grafinė atmintis. Tam nėra jokios papildomos vėsinimo plokštelės, tiesiog terminiais padeliais atmintis sujungta su pačiu aušintuvu.

Žmonės dažniausiai daro didelę klaidą kreipdami dėmesį į ventiliatorius, o ne radiatorių, bet tai kad čia jų yra du tenkins net ir nuklystančius pirkėjus. Abu plokštės ventiliatoriai yra identiški, jie turi po 11 sparnelių. Ventiliatorių skersmuo yra po 70 milimetrų, nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad jų diametras yra standartiniai 80 mm. Paprastai didesni ventiliatoriai sugeba atlikti tą patį darbą sukdamiesi mažesniu greičiu ir taip keldami mažiau triukšmo, bet nurašyti juos dar ne metas.

Identiškas aušintuvas yra naudojamas ir šiek tiek spartesnėje Sapphire HD 7850 Dual-X vaizdo plokštėje.

Kai kalba pasisuka apie elektros sąnaudas, fiksuojame dar vieną riebų HD 7790 pliusą. Jos pliusas yra vos 85W TDP reitingas ir ji yra pati galingiausia esanti plokštė <100W TDP zonoje.

Plokštė yra maitinama viena šešių kontaktų jungtimi. Jei jos TDP reitingas būtų bent 10W mažesnis, tada būtų galima apseiti ir be jos, nes už 75 vatus gali būti atsakingas ir pats PCI Express lizdas

Energija tiekiama 5+1 fazių (branduoliui + atminčiai) maitinimo sistema. Mums labai patiko, kad Sapphire nusprendė atvėsinti maitinimo grandinę. Nors naudojamas radiatoriukas yra labai mažas, tačiau ekonomiška plokštė nesunkiai galėtų apseiti ir be jo.

Trumpai apie testus

Kiekvienoje vaizdo plokštės apžvalgoje svarbiausia dalis – Benchmark testai. Juos kaip visad suskirstysime į dvi dalis sintetinius ir žaidimų. Sintetinių klasei atstovauja 3D Mark 11 ir Unigine Heaven 3.0.

Visuose žaidimuose nustatome maksimalius grafikos nustatymus, jei prie paties žaidimo nėra nurodyta kitaip.Be abejo testuose, V-Snyc sistema būna išjungiama. Keisdami rezoliuciją bei Anti Aliasing veikimo intensyvumą fiksuosime pasiektus rezultatus. Žaidimų testavimui naudojame specialias jiems sukurtas Benchmark programėles, arba su žaidime esančius testus.

Testavimui naudotos sistemos konfigūracija:

 • Intel Core i5 2500K @ 4,5GHz centrinis procesorius
 • MSI Z68A-G43-G3 motininė plokštė; Intel Z68 lustas
 • 2 x 4GB Patriot G2 series DDR3 RAM @ 1333 MHz; CL9
 • WD Caviar Blue WD10EALX 1TB HDD
 • Enermax Modu 87+ 900W PSU
 • Samsung Full HD monitorius
 • Windows 7 Ultimate 64bit


Testo dalyviai ir jų programinė įranga:

 • Sapphire Radeon HD 7790 Dual-X (AMD Catalyst 13.4 )
 • Sapphire Radeon HD 7870 Dual-X (AMD Catalyst 12.8 )
 • Sapphire Radeon HD 7770 Vapor-X (AMD Catalyst 12.8 )
 • Palit Geforce GTX 550 Ti (nVidiaForceWare 306.23)

Kad ir kaip iki šiol stengemės išlaikyti vienodų kartų draiverius, atėjo metas, kai to daryti tiesiog nebegalime. 12.11 versijos draiveriai ne tik pakėlė prokščių spartą tam tikruose žaidimuose, bet ir pagreitino bet kurios aplikacijos veikimą, taigi atsižvelkite į tai prieš vertindami rezultatus.

3DMark 11

Testus pradėsime nuo 3DMark 11 programos. Tai vienas populiariausių sintetinių testų skirtų vaizdo plokštės galiai nustatyti.

Mes Sapphire plokštę bandysime visais trim grafikos nustatymais (Entry, Perfomance ir Extreme). Gauti rezultatai atrodo štai taip:

HD 7870 = HD 7790. Keista ar ne?

Manau, kad tokia situacija galėjo susidaryti dėl naujesnių tvarkyklių, kurios gali būti geriau optimizuotos atlikti testui, tačiau toks elgesys iš AMD pusės būtų labai negarbingas – optimizacijos tokiems testams paprastai nebūna daromos.

Unigine Heaven 3.0

Antras „sintetinis“ testas yra Unigine Heaven. Mes naudojame neseniai išėjusią trečią testo versiją. Rezultatuose yra rašomas ne surinktų taškų kiekis, o vidutinis per sekundę atvaizduotų kadrų skaičius.

Teste bus keičiama rezoliucija bei Anti Aliasing efektų nustatymai. Taigi iš esmės testuosime lygiai taip pat, kaip paprastą žaidimą. Vienintelis skirtumas – Unigine Bechmark niekada negalėsime žaisti.

Aliens vs Predator

Nors žaidimas nėra labai naujas, tačiau grafikos ir resursų eikvojimo atžvilgiu yra iššokęs iš savo amžiaus rėmų.

Batman: Arkham City

Na o paslaptingajame Arkhamo mieste HD 7790 pasirodė štai taip:


Dirt Showdown

Lenktynių žaidimų atstovas šiame teste – naujausia Dirt serijos dalis Showdown. Tastuotajai plokštei jis neatrodė perdaug sudėtingas.

Just Cause 2

Šis veikso žaiidimas pasižymi trejais dalykais – galimybe būti Spaidermenu, pasaulio dydžiu ir pasulio spalvingumu. Kaip šiuos dalykus pavyksta atkurti vaizdo plokštei parodys testai. Pasirinkome sudėtingiausią iš jų – Concrete Jungle:

Mafia II

Gal Mafia II nėra labai naujas, ar reiklus kompiuterio resursams, bet pažiūrėkime, ką Sapphire HD 7790 sugeba ir jame.

Metro 2033

Nors Metro 2033 buvo išleistas dar 2010-aisiais, bet jį pamatę purtosi net ir patys naujausi kompiuteriai. Labiausiai už tai turime „padėkoti“ DOF sistemai, ryjančiai ypač daug kompiuterio resursų.

Juokinga, tačiau šis žaidimas yra netgi sunkesnė užduotis kompiuteriams už šiais metais pasirodžiusį naujausią serijos atstovą Metro: Last Night.

S.T.A.L.K.E.R. Call of Prypiat

Sapphire Radeon HD 7790 Pripetės miestelį žaidime S.T.A.L.K.E.R. Call of Prypiat sekėsi atvaizduoti pakankamai gerai

Sleeping Dogs

Priešpaskutinis testams naudotas žaidimas – Sleeping Dogs. Šį ir likusį žaidimą dėl naudojamų FXAA efektų testuosime kiek kitaip. Čia bus naudojami trys AA rinkiniai – Normal, High ir Extreme.


Sniper Elite V2

Desertui – Sniper Elite v2 su savo sudėtinguoju SuperSampling filtru. Dėl jo aukštais nustatymais žaisti šį žaidimą reikia ypač greito kompiuterio.

Spartinimas

Kalbant apie  spartinimą prie šios plokštės dažnių kėlimo sugaišau labai daug laiko. Man niekaip nepavyko niekaip išjudinti jos standartinės įtampos (o be jos pakėlimo paprastai plokščių spartinti net neverta). Pradėjau aiškintis kodėl taip atsitiko. Pasirodo visos HD 7790 vaizdo plokštės naudoja naują NCP81022 įtampos valdiklį. Šiuo metu jame nėra palikta galimybės didinti gamyklinius įtampos dydžius. AMD išleisdama plokštę pažadėjo, kad situacija bėgant laikui keisis, bet kol kas nieko neįvyko. Gal būt reikės laukti iki naujos kartos debiuto, kai pasirodys kitos naujaisiais branduoliais paremtos plokštės

Galvodamas apie spartinimo galimybes nusiteikiau labai negatyviai. Netikėjau, kad nekeliant įtampos pavyks pasiekti aukštus dažnius. Pavyko. Spartinimo rezultatai buvo išties neblogi – plokštės dažniai aplenkė seniau išbandytas Sapphire HD 7770 Vapor-X ir Sapphire HD 7870 Dual-X, kurių įtampa buvo pakelta iki maksimalios galimos.

Kad užfiksuotumėme spartinimo rezultatą plokštė minėtaisiais dažniais turėjo atlaikyti dviejų valandų apkrovos testą. Visi duomenys buvo derinami dešimčių tikslumu. Šiaip HD 7790 sugebėjo iškęsti minėtąsias dvi valandas dirbdama 1230 MHz dažniu, tačiau palikus tokią konfigūraciją visam laikui plokštė kartą buvo užlūžus, dėl to teko fiksuoti šiek tiek žemesnį rezultatą, kuris atrodo taip:

Kiek realiai naudos gavome iš dažnių kėlimo praktikoje parodys  Hardware Heaven 3.0 testas.

Su aukštesniais dažniais Sapphire HD 7790 Dual-X dirbo maždaug 11 procentų greičiau nei tai darė įprastai.

Manau AMD žino, kad keliant įtampą spartinimo galimybės būtų gigantiškos ir praktiškai panaudojus visas dažnių kėlimo galimybes HD 7790 galėtų tapti tariamąja HD 9770, o to AMD nenori – nauja plokštė turi būti greitesnė. Kaip matome Bonaire lustas dirbti aukštesniais dažniais, todėl iš HD 8770 galima tikėtis, kad standartinis branduolio dažnis bus didesnis nei HD 7790 plokštėje ir tai bus pagrindinis plokštės spartos prieaugį lemsiantis faktorius. Suprantu tokią AMD politiką, bet ar tai ne per didelė prabanga turint tokį rimtą konkurentą kaip GTX 650 Ti Boost?

Aušinimo testai ir energijos suvartojimas

Manau, kad negaliu sakyti, kad plokštė dirba „tyliai“, netiesa būtų, jei pasakyčiau kad ji dirba „Tyliai“, kadangi ji dirba tiesiog TYLIAI. Plokštei esant neapkrautai galime sakyti, kad jie neskleidžia jokio triukšmo, panaši situacija yra ir žaidžiant žaidimus. Ventiliatoriai ima girdėtis perkopus 40 procentų greitį, tačiau ir esant žemesniems ventiliatorių sūkiams galima išlaikyti stabilias kortų temperatūras.

Kitas dalykas yra temperatūros, kurios šioje plokštėje taip pat yra puikios. Per pusvalandį trukusio Furmark testą 40% pajėgumu dirbantis aušintuvas sugebėjo palaikyti 72 laipsnių temperatūrą. Tačiau tiek pat laiko žaidžiant žaidimus grafinis branduolys įkaista tik iki 58 laipsnių, kai aplinkos temperatūra taip pat nebuvo didelė – 18 laipsnių. Tačiau tai vis tiek ypač geri rezultatai – ekonomiškos plokštės ir sąlyginai gero aušintuvo derinio pasekmė.

Beje reikia pastebėti, jog su Sapphire pridedama Trixx programine įranga aušintuvo apsukas reguliuoti ypač paprasta ir tai galima daryti labai plačiomis galimybėmis. Ši programinė įranga turi ir dažnių kėlimo galimybę.

Na ir paskutinis dalykas – elektros suvartojimas. Įjungus Furmark testą visa sistema iš tinklo naudojo 190W energijos, o žaidimo režime – vos 150W. Taip pat reikia atsižvelgti, kad testai buvo atliekami naudojant Enermax Modu 87+ maitinimo bloką, kurio efektyvumas yra nemažas, tačiau esant mažoms apkrovoms 900W agregatai švaisto pakankamai daug energijos.

Nors AMD rekomenduoja naudoti bent 500W maitinimo bloką, tačiau kaip ir visad tai nieko nereiškia, plokštei užteks ir žymiai silpnesnio agregato. Jeigu jis nėra visiškas kelmas, galima naudoti ir 300W maitinimo bloką, kurio bus per akis.


Išvados

Radeon HD 7790 sparta nėra labai didelė, bet kiek moki, tiek ir gauni. Aišku žvelgiant į tolimesnius laikus būtų naudinga pasižvalgyti į brangesnius gaminius tačiau dabar ir netolimoje ateityje ši plokštė bent be sudėtingiausių Antialiasing efektų ši plokštė žaidimus tikrai „pavilks“. Atsisakant vaizdo kokybės bus galima be problemų mėgautis žaidimais net ir tolimoje ateityje.

Sapphire privertė plokštę dirbti ne tik tyliai, bet ir vėsiai. Pagarba už gerą aušinimo sistemą, ir už tai, kad  gamykliniai plokštės dažniai yra didesni nei įprastai. Komplektacija yra labai Sapphire‘iška ir joje randame daugiau nei galime tikėtis. Galiausiai tai viena dailiausių tokios klasės plokščių, būtent dėl to gauna „papingiausios“ nominaciją. Taigi ši kompanija savo namų darbus atliko puikiai. Tiesa nepamirškime, kad lietuviai yra labai praktiški žmonės ir nemėgsta išlaidauti, todėl čia gamintoja dažnai siunčia apkarpytos komplektacijos versijas.

Pigiausią HD 7790 versiją šiuo metu siūlo Gigabyte ir už ją prašo mažiau nei 370 litų, o pigiausia spartinta ir costum aušinimą turinti HD 7790 kainuoja 393 litus ir kaip bebūtų keista jos gamintojas yra Asus. Na o šiuo metu Sapphire Radeon HD 7790 parduotuvėse kainuoja 480 litų. Per daug. Esmė tokia, kad šiaip tokia plokštė iš pagrindinio Sapphire tiekėjo kainuoja 400 litų, kas yra visiškai logiška. Tačiau dabar pas jį sandėlį plokštės nebėra, o Lenkijos tiekėjų siūloma plokštė yra stipriai perkainuota. 400 litų atsižvelgiant į  Sapphire suteiktus patobulinimus yra logiškas variantas.

Labai rimtas dalykas, galintis priversti abejoti šios plokštės pirkimu yra GTX 650Ti Boost. Ji kainuoja maždaug 50 litų brangiau nei testuota plokštė ir siūlo ketvirtadaliu didesnę spartą. Nors AMD plokštė pigesnė, tačiau kad ir kaip pažiūrėsi kainos ir kokybės santykiu laimi nVidia parengta plokštė.

Taigi AMD padarė pigią, ekonomišką plokštę, su kuria galima žaisti net ir naujus žaidimus. Sapphire šiek tiek pagreitino ją, pridėjo priedų ir be abejonės svarbiausią dalyką – ne tik išvaizdų, bet ir vėsų bei tylų aušintuvą. Kaip ir viskas būtų gerai, jei ne GTX 650 Boost, kurios priemoka yra mažesnė nei spartos prieaugis.

Tačiau AMD niekur nebėga – R7 serijos vaizdo plokštės skuba stiprinti pozicijų ekonominėje klasėje, kurioje kompanijos gaminiai paprastai jaučiasi ypač patogiai. Tiesa puse lūpų užsimenama ir apie GTX 750 Ti. Taigi kortos permaišomos iš naujo.

Games.lt