„Samsung“ suskubo UMPC kompiuterių rinkoje ir išleido vieną iš pirmųjų UMPC įrenginių rinkoje. Matyt, kad „Samsung Q1“ užims didele šios kompiuterių rinkos dalį. Kaip žinia UMPC bandys užimti nišą tarp nešiojamų ir delninių kompiuterių. Kaip šiai naujai kategorijai seksis pamatysime netolimoje ateityje.

Štai priėjome labai greitai prie svarbiausio dalyko – parametrų. Visų pirmą pradėkime nuo ekrano. Kaip skelbiama oficialioje svetainėje ir kituose šaltiniuose jis yra 7 colių ir gali atvaizduoti 800 x 480 taškų rezoliucija. Kaip 780 gramų sveriančiam daikčiukui visai neblogai. Dizainais šio modelio irgi neprastas – šį modelį patogu laikyti rankose, įrengta kojelė jį pastatyti ant stalo. Dydis irgi nėra didelis – 9.0 x 5.5 x 1.0 coliais.

Žvelgianti toliau pastebimas dalykas klaviatūros nebuvimas. Tai kol kas visiems UMPC įrenginiams būdingas dalykas. Kaip žinia rašytą tekstą ranka lengvai turėtų atpažinti Windows Table Edition na, o jei jums tai ne prieširdies ekrane galėsite išsikviesti paprasta klaviatūra ir ją rašyti. Iškart čia kliūna vienas nesusipratimas – klaviatūra būna išdėstoma ties nykščiai tad sunku rinkti tekstą. „Samsung“ teigė, kad tai greitai įprantamas dalykas.

Žengiame jau į techninius parametrus. Šio kompiuteriuko procesorius yra 900MHz dažnio Intel Celeron M, o vaizdą suka Intel Graphics Media Accelerator 900 GM vaizdo plokštė. „Samsung Q1“ gali pasigirti tuo, kad turi tikrai daug darbinės atminties – 512 MB DDR2 400MHz kuria kaip teigia kūrėjai galima pakelti net iki 1GB. 1GB darbinės atminties mažai pas kurį Lietuvos vartotoją išvysime staliniuose AK, bet juk čia nešiojamas įrenginys. Įrenginukas dar turi dvi USB 2.0 jungtis, viena išorinę VGA ir CF atminties kortelių skaitytuvą.

Toliau seka susijungimo sąsajos. „Samsung Q1“ turi Wi-Fi ir Bluetooth 2.0 bevielio ryšio sąsajas. Beje, vertėtų priminti ir kietojo disko talpą kuri gali būti tiek 40GB tiek 60GB.

Daugeliui įdomu – kiek toks monstriukas galės veikti laiko? Kaip teigia „Samsung“ yra trys baterijų tipai – 3 ir 6 cell’o baterijos ir viena baterija vadinama „Power Pack“. Su 3 cell baterija dirbti pagal „Samsung“ galima 3,5 valandas, su 6 cell baterija 7 valandas na, o su „Power Pack“ net 9 valandas.

Su „Samsung Q1“ gali išnaudoti visas normalias „Windows XP“ funkcijas. Rašyti rašinius, žiūrėti filmus, klausytis muzikos ir visus kitus darbus kuriuos galima atlikti ir su savo AK.

Manau UMPC ateityje turi geras perspektyvas tuo aspektu, kad gali pasiūlyti gerą spartą, visas „Windows XP“ galimybės mažame kompiuteryje kuris tilptų į kišenę.