Dar viena naujiena iš „Blu-ray“ ir HD DVD optinių diskų formatų kovos lauko – „Blu-ray“ seniau rėmę bet vėliau savo nuomonę HD DVD naudai pakeitę „Hewlett-Packard“ pristatė savo sukurtą išorinį HD DVD grotuvą asmeniniams kompiuteriams.

„HP hd100“ pavadintas įrenginys gali skaityti CD, DVD ir HD DVD diskus, palaiko tuziną šių diskų formatų. Prie kompiuterio „hd100“ jungiasi USB laidu, bet jam būtinas ir papildomas sujungimas su elektros tinklu. Prie įrenginio pridedama „CyberLink“ programa filmų peržiūrai.

„Hewlett-Packard“ įspėja, jog HD DVD filmus naujuoju prietaisu besiruošiantys žiūrėti vartotojai turėtų nepamiršti ir kitų kompiuterio dalių. Rekomenduojama turėti galingą dviejų branduoli procesorių, bei bent jau „Radeon X1600“ ar „GeForce 7600GT“ lygio vaizdo plokštę. „Hewlett-Packard“ primygtinai rekomenduoja pasirūpinti ir tuo, kad vaizdo plokštė turėtų HDCP vaizdo išvesties lizdą, na o monitorius – tokio pat standarto įėjimą.

Nors „hd100“ ir atrodo patrauklus pasirinkimas kompiuterio galimybėms praplėsti, bet kaina nėra tokia pat viliojanti – už įrenginuką teks pakloti net 770 JAV dolerių. Brangu, ne ką pigiau, nei kainuoja buitiniai „Toshiba“ HD DVD grotuvai.