Sklando gandas, kad „Apple“ gali grįžti prie ištakų ir vėl nustoti naudoti „Intel“ mikroschemų rinkinius. Kaip to priežastis gande įvardijamas kompanijos siekis pasirūpinti, kad vartotojai nediegtų „Mac OS“ į ne „Apple“ kompiuterius.

Dabar, kaip žinia, „Apple“ naudoja tuos pačius procesorius, atmintį ir kitus komponentus kaip kiti kompiuterių gamintojai. Taigi, teoriškai ir praktiškai galima nusipirkus „Mac OS“ įdiegti ją į, tarkime, HP pagamintą kompiuterį. Štai bendrovė „Psystar“ net reklamuoja savo produktus kaip tinkamus „Mac OS“ operacinei.

Tokia situacija nelabai dera su „Apple“ tikslais ir, kaip pranešama, kompanija aktyviai ieško būdo kaip apriboti OS diegimą į ne jos kompiuterius. Jei to nepavyks įgyvendinti, gali būti imtasi problemos iš kito galo – galvojama, kaip susieti OS su „Apple“ kompiuteriais techniškai.

Vienas iš galimų sprendimų – pakeisti „Intel“ mikroschemų rinkiniais savais, užsakytais pas kurį nors Azijos elektronikos gamintoją. Kiek toks variantas realus velniai žino, bet svetainė „AppleInsider“ teigia, kad tikėtinas.

Patys „Apple“ šių kalbų nekomentuoja.