„Google“ plačiai pagarsėję savo „nedaryk blogo“ pozicija – kompanija investuoja į aplinkosaugą, blokuoja netinkamo turinio svetaines ir daro daug kitų gerų dalykėlių.

Visgi niekas nėra tobulas – saugumo specialistai aptiko, kad tekstinę reklamą „Google AdWords“ sistemoje perka ir sėkmingai naudoja svetainė, pagarsėjusi savo platinamomis kenkėjiškomis programomis. Internautams „AdWords“ rodo nuorodą „Antivirus XP 2008“, kurią paspaudę jie nukeliauja į „antivirus-world-2009.com“ tinklalapį (neikite ten!).

„Antivirus XP 2008“ vardas gerai žinomas saugumo sprendimų kūrėjų pasaulyje – tai viena bjauresnių kenkėjiškų programų, sukurtų per pastaruosius metus. Virusas pasislepia tarp sistemos failų ir rodo netikrus pranešimus apie kitus ne va rastus virusus. Juos paspaudus, galima įsirašyti pažangesnę paties pirminio viruso versiją ir toliau džiaugtis prarastais resursais bei sutrikdytu darbu.

Be to, šis piktokas virusas nuolat pats save internetu atnaujina, tokiu būdu tobulindamas slapukavimo nuo antivirusinių priemonių mechanizmą.

Ironiška tai, kad viruso svetainei besireklamuojant per „AdWords“, „Google“ paieškos sistemoje jos rasti nepavykdavo – filtrai blokavo piktybišką projektą, bet reklamoje jis dalyvavo.

„Google“ yra pasiryžę užtikrinti mūsų vartotojų ir užsakovų saugumą. Pasirodžius informacijai apie mūsų politikos ir susitarimų pažeidimus reaguojame nedelsiant – ši svetainė pašalinta iš reklamos sistemos“, – teigia kompanijos atstovas.

Taigi, problema šiam kartui išspręsta, bet kažin, ar yra garantija, kad ji nepasikartos ateityje. Na, bent jau „Google“ šioje vietoje tikrai turi ties kuo padirbėti.

www.grokdotcom.com paveikslėlis