„Matrox“ pristatė balandžio mėnesį turinčią pasirodyti vaido plokštę „Millenium P650“, skirtą „PCI Express“ jungčiai.

Naujasis produktas, kompanijos atstovų teigimu, turėtų būti skirtas daugiau trimačio modeliavimo, nei žaidimų mėgėjams. Vaizdo plokštė palaikys „Matrox DualHeard“ technologiją, leidžiančią įvairia manipuliuoti vaizdu jei naudojami du monitoriai. Viename iš jų galima dirbti su grafikos apdorojimo programa, o kitame matyti priartintą (zoom) paveikslėlio elementą. Bus galima reguliuoti vaizdo spalvinės gamos nustatymus kiekvienam iš naudojamų monitorių atskirai. Žinoma, bus ir jungtys dviem monitoriams prijungti – „Millenium P650“ turės po dvi DVI ir VGa jungtis.

Vaizdą monitoriams apdoros du 10 bitų architektūros RAMDAC procesoriai, dirbsiantys 400MHz dažniu. Plokštė turės 128MB vaizdo atminties.

Drauge su naująja plokšte „Matrox“ žada pristatyti ir jos parametrų derinimo programėlę „Matrox UltraSharp Display“, kuri, anot pranešimo spaudai, bus skirta plokštės pagrindinės magistralės dažnio bei spalvinės gamos reguliavimui.

Na ką gi, šis produktas veikiausiai nesudomins žaidėjų. Kiek pamenu, beviltiškai pralaimėdama kovą dėl jų dėmesio savo laiku „Matrox“ pasirinko kitą pelningą kelią, padėjusį kompanijai išlikti ligi šiol – ėmėsi kurti vaizdo plokštes su trimate grafika dirbantiems žmonėms. Prisiminęs tuos „senus laikus“ prisiminiau ir tokią šiandien jau dažno pamirštą kompaniją kaip „3Dfx“.. ech 🙂