Remdamasi, kaip skelbiama, patikimais, tačiau anoniminiais šaltiniais bendrovėje „Intel“ svetainė „Tom’s Hardware“ pranešė, kad gali būti, jog vieno „Atom“ šeimos procesoriaus gamyba kainuoja vos 6-8 JAV dolerius (mažiau nei 20 litų).

Įrangos gamintojams „Atom“ procesoriai kainuoja nuo 30 JAV dolerių. Nesunku paskaičiuoti, koks pelningas šis verslas yra, net jei pavyks atkąsti tik kelis rinkos pyrago procentus.

Teigiama, kad į 6-8 JAV dolerių kaina įskaičiuotos visos gamybos, pakavimo bei pristatymo įrangos gamintojams išlaidos. Žinoma, neįtraukti kūrimo kaštai, kurie veikiausiai nemaži ir savikainą turėtų gerokai kilstelėti. Juk modernių technologijų versle sukonstruoti kažką mikroskopinio ir modernaus nėra kelių dienų darbas. Taip pat neįskaičiuotos ir reklamos išlaidos bei kiti einamieji kraujo nuleidimai.

Pastaruoju metu pranešimai apie menką modernių IT produktų savikaina gana dažni. Visgi juose, kaip ir šiuo atveju, dažnai pamirštamos kūrimo išlaidos, sudarančios tikrai didelę investicijų dalį.