Pristatome vieną pažangiausių pelės ir kilimėlio rinkinių – Corsair Dark Core RGB SE ir Corsair MM1000. Ir kaip jau galima atspėti, tai yra bevielė pelė, kuri yra įkraunama bevieliu būdu iš kilimėlio.

Jeigu nieko nepramiegojau, šiuo metu yra siūlomos trys tokios bevielio krovimo technologijos. Tai jau minėtasis Corsair rinkinys, Logitech PowerPlay sistema, su kuria suderinamos G703 ir G903 pelės bei Razer Mamba HyperFlux.

Įdomiausia yra tai, kad Corsair bevielio krovimo interpretacija yra visiškai kitokia, nei ją įsivaizdavo Razer bei Logitech. Tiesa sakant, aš pats įsivaizdavau, kad ši sistema veiks panašiai kaip visos kitos sistemos, tačiau Corsair pasuko visiškai kitokiu keliu. Bet dėl to gyvenimas tampa tik įdomesnis – blogiausias dalykas koks tik gali būti yra krūva vienodų produktų su skirtingais vardais.


Unbox‘ingas

Ir vis dėl to MM1000 būdamas tiesiog pelės kilimėliu atkeliauja tokio dydžio dėžėje, kad į ją ir kompaktiškas nešiojamas sutilptų. Visą stalą užimantis HyperX Fury XL atkeliavo dešimt kartų mažesnėje dėžėje. Bet tai yra suprantama, juk šis kilimėlis yra nelankstomas ir kitaip būti net ir negali.

Skirtingai, nei 99 % kitų pelės kilimėlių, MM1000 dar turi ir pridedamų priedų. Prie kilimėlio pridedamas Micro USB bevielio krovimo adapteris telefonui ar kokiam kitam įrenginiui. O jeigu jūsų telefonas naudoja kitokią jungtį, čia yra USB Type C ir Lightning jungčių adapteriai.  Na ir aišku daug dokumentacijos.

Pelės pakuotė nėra tokia išskirtinė, kaip pelės kilimėlio. Tai tiesiog paprasta dėžutė, ją atvėrus yra galimybė išmėginti pelės formą.

Jeigu nuspręsite pelę įkrauti ne bevieliu būdu, ar reikės ja naudoti, kai baterijos lygis yra žemas, tam yra pridėtas USB laidas. Be abejo yra bevielio ryšio adapteris, taip pat adapteris, USB laidu išplečiantis jo veikimo galimybes. Taip pat randamas ir vienas keičiamas šonas. Be dokumentacijos neapsėjo ir pelės komplektacija.

Pelė ir kilimėlis

Kilimėlis yra kietas ir gan slidaus tipo. Man labiau patinka minkštieji kilimėliai, tačiau kiekvienas žaidėjas turi savo prioritetus.

Guminis padas idealiai atlieka savo funkciją. Jis „prilipdo“ kilimėlį prie stalo paviršiaus ir neleidžia jam slydinėti.

Kilimėlis gale turi USB 3.0 išėjimą. Patogu, jeigu greitai prireikus šios jungties tingite lįsti prie kompiuterio dėžės. Jeigu norite aktyvuoti šią funkciją, kilimėlis prie kompiuterio turi būti dviem USB jungtim. O atrodo dar visai neseniai visi pelių kilimėliai buvo bevieliai…

Šiek tiek archajiškai atrodo žalias LED‘as, rodantis informaciją apie įrenginio įkrovimo būseną. Atrodo, jog jis būtų buvęs pasiskolintas iš 2008-ųjų metų nešiojamojo kompiuterio.

Apie Corsair Dark Core RGB SE pelę galima pasakyti paprastai – joje sudėta viskas, kas gali būti pažangiausia. PMW3367 16000DPI sensorius, pilnai programuojami papildomi mygtukai (įskaitant standartinius mygtukus, ratuką ir papildomus mygtukus, gauname 9 klavišus), RGB apšvietimas, japoniški Omron perjungikliai ir t.t.

Pelės šone esantys mygtukai primena 2002-ųjų metų telefoną Nokia 3530, tačiau viskas paprasčiau – šioje vietoje tiesiog yra trys mygtukai. Toks sprendimas priimtas, norint padaryti mygtukus geriau apčiuopiamais.

Corsair Dark Core RGB SE turi keičiamą šono formą. Galime rinktis tarp įprastos formos ir formos su piršto atrama. Asmeniškai man labiau patinka antroji. Keitimo procesas yra visiškai toks pat kaip ir Glaive RGB pelėje – paprastas ir nekomplikuotas.

Pelė be poilsio ant kilimėlio QI zonos, pelė gali išdirbti parą. Šis laikas skaičiuojamas tuo atveju, jeigu išjungti RGB apšvietimo efektai, o įjungus lemputes, pelės veikimo laikas sutrumpėja, priklausomai nuo pasirinkto ryškumo lygio.

Pelė turi savybę veikti per pridedamą adapterį arba bevieliu Bluetooth ryšiu. Pirmoji opcija yra standartinė bevielėms pelėms, o Bluetooth ryšys leidžia naudoti pelę nešiojamajame kompiuteryje net neįkišus adapterio. Tiesa, tai yra nepatogu ir pelės funkcionalumas yra stipriai apkarpytas, galima sakyti, kad ji veikia avariniame režime.

Sakydamas, kad joje sudėta viskas, kas yra geriausio padariau kelias išimtis. Čia randami visi high end pelėms būdingi privalumai, tačiau nėra išskirtinių savybių. Kaip pavyzdį galima įvarginti ypatingą M65 PRO RGB turėtą grubų šoną ar Logitech G502 esantį ratuką. Net pats nesuprantu, ar pasigedau galimybės įmontuoti papildomus svarelius. Iš vienos pusės į bevieles peles niekas tokių dalykų nededa, iš kitos pusės dažnu atveju ta bevielė pelė gyvens ant stalo, jos nereikės niekus nešiotis, tai gal ir visai būtų logiška apie tokią galimybę pagalvoti.

Programinė įranga leidžia efektyviai ir patogiai reguliuoti apšvietimo efektus ir papildomų mygtukų funkcijas.


Jungiam ir kraunam

Corsair tikrai labai nustebino tuo, kad jų kilimėlis neturi RGB apšvietimo. Nesakau, kad jis man yra būtinas, tačiau tiesiog Corsair yra Corsair, pas jus viskas visada šviečia ir kiekvienas ne RGB produktas iš Corsair yra siurprizas. Juolab tiek Logitech, tiek Razer bevieles peles kraunantys kilimėliai turi šviečiančias kraštines.

Ir iki tol, kol pamačiau ratukus ant pelės kilimėlio galvojau, kad tai ir bus pagrindinis Corsair bevielės įkrovimo technologijos skirtumas lyginant su konkurentais. Dar net neišpakavęs pelės pradėjau aiškintis, kam tie rutuliukai yra reikalingi. O pasirodo, pelė yra įkraunama tik iš apvestos vietos. Ir tai įmanoma daryti tik tada, kai pelė yra nenaudojama.

Tuo tarpu visos kitos analogiškos pelės įkraunamos tiesiog jas naudojant ir bet kurioje kilimėlio vietoje. Tai yra riebiausias minusas Corsair sukurtam komplektui. Nepaisant to ši technologija turi ir savų pliusų. Ant kilimėlio galima įkrauti ir bet kurį su plačiai QI technologija suderinamą įrenginį. Konkurentai negali pasiūlyti nieko panašaus. Be to Corsair prideda QI adapterį, iš kurio galima įsikrauti bet kurį telefoną, bevielę klaviatūrą ar kitą įrenginį, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo sukurtas tais laikais, kai jau egzistavo sąvoka „bevielis krovimas“.

Neabejotinai tai yra Corsair privalumas, tačiau ši idėja techniškai nebuvo idealiai įgyvendinta. Krovimo adapteris gali tieki maksimalią 0,5A srovę. Šiais laikais tai yra labai mažai – dauguma modernių telefonų turi bent 2A įkrovimo srovę. Dėl to toks pakrovėjas telefoną įkrautų keturis kartus lėčiau, nei tai daroma įprastai. Nenorite tiek ilgai laukti? Tai vis dėl to gal geriau per laidą?

Ne tik tai, kad nuo QI adapterio galima įkrauti kitus įrenginius yra Corsair privalumas vartotojui. Faktas, kad pelę galima įkrauti nuo kitų QI įkrovėjų yra dar malonesnis. Mes galime nusipirkti pelę ir vietoj kilimėlio naudodami 20 kartų pigesnį QI adapterį sutaupysime krūvą pinigų.

Kitas, Lietuvai neaktualus Corsair privalumas yra tai, kad QI technologija pripažįstama visame pasaulyje. O tam tikrose šalyse yra draudžiama pardavinėti „savadarbes“ technologijas turinčius gaminius, kol jie negavo reikiamų sertifikatų.

Nors kiekviena iš anksčiau paminėtų technologijų turi savus pliusus ir minusus, tačiau Corsair technologiją turime teisę laikyti primityvesne. Geroji naujiena yra tai, kad paprastesnė technologija atsispindi ir kainose. Tačiau finansinius dalykus plačiau aptarsime išvadose.

Išvados

Tiek pelės kilimėlis, tiek pati pelė kainuoja apie 100 eurų, tad viso komplektuko kaina siekia apie 200 eurų. Tai yra labai didelė suma už kursoriaus valdymo sistemą. Tačiau būtent kaina yra vienas didžiausių šios pelės privalumų.

Razer ir Logitech siūlo kitokią technologiją, kuri leidžia įkrauti peles visam kilimėlio plote ir tai galima daryti naudojant pelę. Šis faktas leidžia laikyti konkurentų produktus šiek tiek pažangesniais, tačiau Corsair leidžia ilgiau dirbti be kilimėlio, taip pat įkrauti telefonus, planšetes ar klaviatūras, net jeigu šie įrenginiai net neturi bevielio krovimo funkcijos. Tik kad ta įkrovimo galia galėtų būti šiek tiek didesnė.

Paprastesnė technologija leido Corsair‘ui pasiūlyti geresnę kainą nei konkurentai. Niekaip nenusipirksi bevieliu būdu Razer ar Logitech pelių neišleidęs 250 eurų. Dėl to Corsair‘as tampa  geresne alternatyva šiek tiek pataupyti nusprendusiems žaidėjams.

Ir tai yra labai gerai. Šiais laikais didelė produktų dalis būna panaši ir turi atitikmenis kitų kompanijų asortimente. O dabar mes turime galimybę rinktis tarp iš ties skirtingų produktų.

Ir nors konkurentai siūlo brangesnius produktus, aš nemanau, kad 100 eurų yra adekvati suma už šį kilimėlį. Žiūrint techniškai, kilimėlis yra paprastas su QI technologija suderinamas pakrovėjas, turintis išplėstą plotą pelės judėjimui. O spėkite kiek toks pakrovėjas kainuoja? Apie 6 eurus! Ir tai toli gražu ne pats pigiausias modelis. Be to, toks pakrovėjas turi stipresnę krovimo srovę. Kaip Corsair šią sumą pritempti iki jų prašomų 100 eurų aš neturiu supratimų. Taip, mes galime užskaityti pelės paviršiaus kūrimo išlaidas, gumuotą padą, USB išvestį, kitus dalykus, pritaikymą krauti bet kurį kitą įrenginį… Tačiau iki 100 eurų vis tiek dar niekaip „netraukia“.

Laimei, galime pirkti pelė atskirai nuo kilimėlio ir QI technologiją paremtą pakrovėją įsigyti atskirai. Tokiu atveju komplekto kaina krenta dvigubai o bevieliu būdu įkraunama pelė įgauna labai gerą kainos ir kokybės santykį. Iš esmės tai yra Corsair sistemos privalumas prieš konkurentus, nes Razer ir Logitech vartotojai bet kokiu atveju turės plačiai praverti piniginę.