Nuo pirmosios šių metų dienos daugiausiai pagrindinių plokščių pasaulyje pagaminanti kompanija ASUS oficialiai virto trimis atskiromis įmonėmis. Tai reiškia, kad „Foxconn“ veikiausiai tapo nauja daugiausiai pagrindinių pagaminančių bendrovių sąrašo lydere.

Kaip ir buvo planuota, ASUS tapo trimis įmonėmis. Originalųjį „Asustek“ pavadinimą išsaugojusi įmonė toliau gamins pagrindines plokštes, nešiojamus kompiuterius, mobilius telefonus, tarnybines stotis. Naujai suformuota „Pegatron Technology Corp.“ turėtų taip pat gaminti su AK susijusius komponentus, tik jie bus skirti kitoms įmonėms ir žymimi jų prekiniais ženklais. Dar viena naujai įkurta įmonė „Unihan Technology Corp.“ gamins kompiuterių korpusus ir kitus mažiau rimtus dalykus.

Per 2007 metus ASUS pardavė net 59 mln. pagrindinių plokščių. 46 mln. parduoti kompiuterių gamintojams ir kitiems partneriams tiesiogiai, dar 13 mln. – mums, galutiniams vartotojams. Tuo tarpu „Foxconn“ per pastaruosius metus pardavė apie 45 mln. pagrindinių plokščių. Taigi, tikėtina, kad po ASUS suskaidymo į tris smulkesnes įmones oficialiai rinkos lyderiais taps būtent „Foxconn“, o jų pagrindiniais varžovais gamyboje veikiausiai bus naujai įkurtieji „Pegatron Technology“.