Lietuvos gyventojai vis geriau supranta galimas interneto grėsmes ir būtinybę nuo jų apsisaugoti. Per vienerius metus „Saugesnio interneto“ programos „Karštajai linijai“ pateikta daugiau kaip 800 pranešimų apie nelegalią ir žalingą informaciją internete, o programos interneto svetainę (www.draugiskasinternetas.lt) aplankė 80 tūkstančių lankytojų. Tyrimų bendrovės „TNS-Gallup“ duomenimis, apie galimas interneto grėsmes vaikams žinančių gyventojų skaičius 2006 metais pasiekė 74 proc. ir, palyginti su analogišku praėjusių metų tyrimu, išaugo 21 procentiniu punktu.

Plečiant saugesniam internetui skirtas iniciatyvas, šiandien atsinaujino ir naujomis specialiomis rubrikomis jaunimui bei suaugusiems pasipildė projekto tinklapis www.draugiskasinternetas.lt.

Nuo praėjusių metų rugsėjo iki 2006 m. rugsėjo „Karštojoje linijoje“ užregistruota daugiau kaip 800 pranešimų apie galimai žalingą informaciją internete, įtarimai dėl žalingos informacijos pasitvirtino 76 pranešimuose. Juos sudarė pranešimai su nuorodomis į pornografinio turinio tinklalapius (51), su pedofilija susijusius tinklalapius (18) ir rasizmą bei neapykantą kurstantį turinį talpinančius tinklalapius (7). Pranešimai apie Lietuvoje registruotus interneto tinklalapius su žalinga informacija perduoti nagrinėti šalies Policijos departamentui ir Žurnalistų etikos inspektorių tarnybai (ŽEIT). Pranešimai apie užsienyje registruotus interneto tinklalapius su galimai žalinga informacija perduoti kitų šalių „Karštosioms linijoms“.

„Saugesnio interneto“ programa, kurios metu itin daug dėmesio skiriama vaikų saugumui bei kovai su nelegalia interneto informacija, ES šalyse vykdoma nuo 1999 metų. Lietuvoje Europos Komisijos paskelbtą konkursą laimėjusi „Bitė Lietuva“ kartu su Švietimo ir mokslo ministerija bei Socialinių ir psichologinių paslaugų centru šią programą įgyvendina nuo 2005 metų.