Praeitos savaitės viduryje nuvilnijo skandaliukas nešiojamų kompiuterių rinkoje – „Fujitsu-Siemens“ paskelbė norintys susigražinti 250 tūkstančių nešiojamų kompiuterių akumuliatorių.

Skelbta, jog užfiksuoti keturi grėsmingo jų įkaitimo atvejai, iš kurių nė vienas nesibaigė gaisru, tačiau kompanija visgi nenorėjo rizikuoti ir užsimojo pakeisti visus potencialiai pavojingus akumuliatorius. Jų gamintojas, beje, oficialiai nebuvo įvardytas. Visgi bet kuris potencialiai pavojingą akumuliatorių turintis vartotojas nesunkiai galėjo rasti užrašėlį, jog akumuliatorių pagamino LG.

Kadangi pats turiu nešiojamąjį su keistinu akumuliatoriumi (ech, nepasisekė), užsukau į jo pakaitalui užsisakyti skirtą „Fujitsu-Siemens“ tinklapį bei užpildžiau pateikiamą formą. Elektroniniu paštu atkeliavo patvirtinimas, kad mano duomenys gauti, na o naujas akumuliatorius mane pasieks per mažiau nei savaite. Entuziazmu netryškau ir mažai tuo tikėjau.

Pasirodo, be reikalo – šiandien, nepraėjus nė trims darbo dienoms nuo užsakymo, gavau naują akumuliatorių savo nešiojamam. Kurjeriai tiesiog atvežė jį man į namus, prieš tai pasiteiravę, ar busiu, pildant formas nurodytu mobiliuoju telefonu. Šįkart jis gamintas jau ne LG, o „Panasonic“. Siuntinio pakuotėje radau ir visus būtinus popierius, skirtus mano senajam, „brokuotam“ akumuliatoriui išsiusti patiems „Fujitsu-Siemens“. Visos siuntimo išlaidos apmokėtos, na o surinkti senuosius akumuliatorius kompanija siekia dėl suprantamų saugumo bei ekologinių priežasčių. Na ką gi, reikės popierius užpildyti ir akumuliatorių jiems išsiųsti, nors pagunda pasilikti abu visgi didelė. Kita vertus – kodėl turėčiau stengtis apgauti kompanija, kuri su manimi, kaip vartotoju, pasielgė pavyzdingai.

Ką visu tuo norėjau pasakyti? Ogi tai, kad slaviškas posakis „barebone – notebuk dlia bednich“ veikiausiai yra teisingas. Nesigailiu pasirinkęs ne „barebonini“ nešiojamąjį – kilus menkiausiam įtarimui, kad kažkas blogai, maniškio „Amilo A1640“ gamintojai suskubo manimi, pirkėjų, pasirūpinti, tuo tarpu nusipirkus „bareboną“ kažin ar būtų galima to tikėtis. Galite sakyti jog tas akumuliatoriaus pakeitimas dėl sąlyginės grėsmės – smulkmena, bet sutikite, ji tikrai maloni.