OLPC iniciatyvą koordinuojanti grupė pranešė, kad pradėta masinė XO nešiojamų kompiuterių gamyba. OLPC (One laptop per child) iniciatyvos esmė – aprūpinti nebrangiais kompiuteriais besivystančių šalių vaikus.

XO kompiuteriai jau kurį laiką buvo siūlomi išsivysčiusioms vakarų šalims kaip labdaros programos dalis. Pirkdami juos, tarkime, amerikiečiai sumokėdavo ne tik už įsigijama XO, bet ir apmokėdavo dar vieno tokio pat kompiuterio besivystančios šalims gamybos išlaidas. Na o dabar galų gale imtasi XO gamybos dideliais kiekiais ir pagal tiesioginę paskirtį.

XO gaminami bendrovės „Quanta“ gamykloje Kinijoje. Kompiuteriuose dirba „AMD Geode LX-700“ 433 MHz procesoriai su integruotu vaizdo valdymo lustu, 256 MB DDR operatyviosios atminties. Duomenys saugomi kietąjį diską pakeičiančioje 1 GB talpos NAND tipo „flash“ atmintyje. Ekrano įstrižainė 7,5 colio, raiška 1200×900. Yra integruotas mikrofonas, kolonėlės, tinklo kamera bei laidinio ir bevielio tinklo posistemės.

Nors anksčiau ir buvo planuojama, kad OLPC iniciatyvos kompiuteriai kainuos apie 100 JAV dolerių, dabar juos pagaminti kainuoja apie 188$.