Dar viena parduotuvių lentynų naujiena. Jose pasirodė „MSI“ pagrindinė plokštė „K8N Diamond“. Žiūrim, ką turim.

„K8N Diamond“ skirta AMD procesoriams, statomiems į „Socket 939“ lizdą. Palaikomi modeliai iki 3800+, bet neturėtų kilti problemų ir su greitesniais. „nVidia nForce4 SLI“ čipsetas, kaip matyti jau iš pavadinimo, palaiko SLI technologiją. Su ja suderinamoms plokštėms „K8N Diamond“ turi du 16x spartos „PCI – Express“lizdus. Yra ir vienas 1x standarto PCI-E, bei trys PCI lizdai.

Operatyviajai atminčiai skirti keturi 184 kontaktų lizdai, į kuriuos galima įdėti iki 4 GB DDR 266, 333 arba 400 atminties. Palaikoma „Dual Channel“ atminties technologija.

Diskams – du SATA valdikliai (controllers), prie kurių galima jungti keturis kietuosius diskus bei optinių diskų įrenginius. „K8N Diamond“ turi ir dvi IDE jungtis. Palaikomi įvairūs kietųjų diskų masyvų variantai, pradedant tradiciniais 0, 1 ir 0+1, baigiant galimybe į vieną masyvą sujungti ir SATA ir IDE įrenginius.

Tinklo pramogų fanams – integruota gigabito spartos tinklo posistemė. Palaikomas „Dual LAN“.

Atskiro paminėjimo vertas integruotas „K8N Diamond“ garsas. Tai – 7.1 garso sistemas palaikanti „Creative Sound Blaster Live“ 24 bitų garso posistemė.

Lyg viso to dar būtų ne gana, plokštė turi bevielio tinklo ir „Bluetooth“ bevielio ryšio sąsajas. Sutikite, patogu. Nusiperkame „K8N Diamond“ ir nereikia dairytis „Bluetooth“ adapterio jei norime nusiųsti paveikslėlių į šį ryšio standartą palaikantį mobilųjį telefoną.

Išoriniams įrenginiams prijungti – keturi USB 2.0 ir vienas IEEE-1394 (FireWire) lizdas kompiuterio galiniai daliai. Jei to nepakanka, galima į priekinę AK dalį išvesti dar šešis USB 2.0 ir du FireWire lizdus. Įspūdinga.

„K8N Diamond“ kainuoja 800 litų.