Prieš kelias dienas gavau pakvietimą į CamSpace programos Beta testą ir, žinoma, nusprendžiau pasidalinti kuo greičiau savo įspūdžiais su kitais Games.lt lankytojais.

Kas yra CamSpace?

CamSpace – tai nedidelė programa, kuri leidžia valdyti žaidimus šiek tiek neįprastu būdu – betkokiais daiktais (pvz.: knyga, pirštais ir t.t). Norint patirti šį malonumą (o gal siaubą?) reikia turėti internetinę kamerą (Webcam) ir ryškios spalvos daiktų. Geriausiai tinka geltonos, raudonos, žalios, mėlynos spalvos daiktai… Bent jau taip teigia gamintojai…

Su šia programa galima visiškai pakeisti pelę arba klaviatūrą. Tereikia nueiti į programos nustatymus ir pažymėti reikiamose vietose kryžiukus. Pavyzdžiui: „W“ klavišą jus galite simuliuoti kaip „daikto“ pakėlimą viršun ( dažniausiai žaidimas valdomas su W, A, S, D klavišais ). Tokius pačius nustatymus galima padaryti ir su kitais mygtukais.

Naudotojo sąsaja gan gerai, bet nepatyrusiam nemažai gali kelti klausimų. Pavyzdžiui, jei neįsigilinsi į programos nustatymus (Edit Emulation), negalėsi žaisti žaidimų su pasirinktais daiktais. Vartotojas gali lengvai „pasiklysti“ nustatymų įvairovėje ir „pridirbti“ nepageidautinų dalykų.

Tai tik klaviatūros nustatymai…

Kokios problemos?

Prieš pradedant žaisti su tavo norimu daiktu žaidimus, pirmiausiai reikia daiktą užfiksuoti. Tai nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti. Pavyzdžiui, jei pas jus yra geltono atspalvio tapetai, tuomet geriau nefiksuokite geltono atspalvio daikto, nes paprasčiausiai programa „šokinės“ nuo lubų prie jūsų daikto, bandydama atspėti, kuris iš jų yra tikras.

Dažniausiai daiktas yra pametamas dėl netolygaus apšvietimo. Pavyzdžiui, užfiksavau raudoną stačiakampio formos daiktą, pagamintą iš plastmasės. Viskas būtu gerai, jeigu laikytum jį vienoje vietoje – apšveitimas tada nekistų. Bet juk ši programa, skirta valdyti žaidimą, todėl atitinkamai tenka judinti ir daiktą… Jeigu pajudinsite jį iš centro ar pakreipsite, atitinkamai pasikeis ir apšvietimas. O pasikeitus jam, gali pasirodyti programai, kad jūs laikote visai kitos spalvos daiktą, todėl taip darydami rizikuojate „pradanginti“ savo valdymo įrankį.

Daugiau rimtesnių problemų lyg ir nėra. Tačiau jos gali kartais tikrai gali sugadinti nuotaiką… 🙁

Žaidžiame lenktynes

Pirmas išbandytas žaidimas – Ludorace tai arkadinės lenktynės. Vienas iš senesnių žaidimų, bet yra tinkami nustatymai CamSpace programai.

Iš pradžių vairuoti tikrai siaubinga, bet po truputį tampa vis lengviau ir lengviau. Gerai vairuoti eilinį kartą trukdo „pametimas“ dėl to „užsikerta“ valdymo klavišai, kurie užprogramuoti ant daikto, ir automobilis važiuoja, kur papuola… Tai tikrai gali sutrukdyti laimėti lenktynes…

Antras žaidimas, kurį bandžiau buvo Colin McRae Rally 04. Tai ralio žaidimas, kurio kūrėjai nėra sukonfigūravę CamSpace programai, tad tenka pačiam eiti konfiguruoti programos.

Nemanau, kad galima pažaisti šį žaidimą kiek ilgiau. Dažnai „užsinešite“. Be to, yra tokia problema – „trūkinėja ryšys“. Atrodo, lyg spaudinėtum, o ne laikytum akceleratoriaus klavišą. Tad vėlgi tokie trukdžiai trukdys jums laimėti lenktynes…

Šaudome priešus

Norint pažaisti šaudyklę jums reikės tikrai daug „klavišų“, todėl čia į pagalba jums ateis… jūsų pirštai ir spalvotas popierius :). Bet negana to, reikės pakeisti krūvą nustatymų. Juk jums reikės judėti, šaudyti, šokinėti, atsitūpti, pasiimti kita ginklą, t.t., tad tikrai reikės atsiminti, ką kuris pirštas reiškia. Kaip ir visuose žaidimuose, programa gali pamesti daikto spalvą ir tai gali jums kainuoti gyvybę. Bet turiu pastebėti, kad žaisti daug labiau įmanoma nei lenktynes.

Išvados

Nors yra problemų su valdymu, bet visgi tai yra dėmesio vertas daiktas. Siūlau jums atsisiųsti šia programą ir ja pasinaudoti. Mini žaidimai, kuriuos galima atsiųsti iš CamSpace tinklalapio (Egg Catcher, Xylophone ir t.t.) valdosi tiesiog nuostabiai ir maloniai.

Kol kas CamSpace yra pasiekiama tik beta testuotojams, tačiau liepos pabaigoje ja pasinaudoti galės jau visi. Iki to laiko tikėkimės, kad programa bus tiek patobulinta, kad be didesnių problemų ji turėtų veikti su visiškai betkokiais žaidimais.