Kompanija „Pepper computer“ pristatė įrenginį „Pepper Pad“, skirtą namuose esantiems prietaisams nuotoliniu būdu valdyti. Na, iš tiesų jį galima laikyti pirmuoju gana vykusiu bandymu sukurti universalų namų valdymo bei pramogų pultą, apie kurį fantastai kalba dar nuo XX amžiaus vidurio.

Su „Pepper Pad“ galima ne tik nuotoliniu būdu valdyti kompiuterį ar kitus tokią funkciją turinčius prietaisus, bet ir naršyti internetą, naudotis elektroniniu paštu bei žiūrėti filmus. Jame sumontuotas 624 MHz dažniu dirbantis „Intel PXA270“ procesorius, 20 GB talpos kietasis diskas, 256 SDRAM, bevielio tinklo, „Bluetooth“, infraraudonųjų spindulių ryšio moduliai. „Pepper Pad“ turi keletą USB lizdų bei SD/MMC kortelių skaitytuvą.

„Pepper Pad“ korpusas nepraleidžia vandens, pakraunamos baterijos turėtų pakakti beveik parai darbo.

Atrodo neblogai, bet ir kainuoja nemažai – net 850 JAV dolerių. Na, kol jūsų namuose nestovi protingas, kompiuteriu valdomas šaldytuvas ir mikrobangė, investuoti į „Pepper Pad“ gal ir nelabai verta. Bet kokiu atveju smagu, kad tokie prietaisai pasirodė prekyboje – jie yra svarbi mano paties „skaitmeninių namų“ vizijos dalis.