Corsair HS70 – naujausios Corsair gaming ausinės, kurių oficialus debiutas buvo vos prieš porą savaičių. Nepaisant to, mes jau daugiau nei du mėnesius džiaugiamės šiomis ausinėmis ir tikrai turime ką pasakyti apie tai, ar jos yra geros, ar ne.

Šios ausinės yra stipriai „užturbinta“ seniau išmėgintų Corsair HS50 ausinių versija. Ji papildyta 7.1 erdvinio garso palaikymu ir bevieliu veikimu. Tokie ausinių savybių keitimai yra seniai ausinių rinkoje žinomas dalykas.

Bandom ausines

Apžvelgdamas Corsair HS50 minėjau, kad jos savo skambesiu ir savybėmis iki skausmo primena gerąsias HyperX Cloud ir yra tarsi šiek tiek pigesnė jų versija. Tuo tarpu HS60 yra HS50 versija su išorine garso korta, sukuriančia virtualaus 7.1 garso efektą.

Dėl to detaliai net nepasakosiu, kaip atrodo ar skamba šios ausinės, o tiesiog pamėginsiu įvardinti svarbiausius skirtumus tarp šių dviejų modelių. O kaip suręstos ir kaip skamba šios ausinės galite rasti čia.

Išpakuojant ausines vienintelis skirtumas yra tas, kad pridedamas krovimo kabelis ir į USB jungtį statomas bevielis Bluetooth ryšio adapteris.

Bluetooth adapteris yra gan didelis. Tačiau tai yra ne minusas – čia galioja taisyklė, kai dydis lemia bevielio ryšio kokybę.

Nepaisant laido nebuvimo, ausinių išvaizda yra nepakitusi. Nepakito ir jų skambesys. Vienintelis ryškesnis skirtumas yra erdvinio garso atsiradimas.

Taip pat atsirado galimybė valdyti ausinių skleidžiamus tonus dažnių ekvalaizeriu ir įjungti/ išjungti erdvinį garsą.

Jeigu audio valdymas ausinių kaušeliuose buvo HS50 trūkumas, tai belaidėse HS70 jis yra savaime suprantamas dalykas. Šalia HS50 buvusių funkcijų čia atsirado LED indikatorius, Micro USB lizdas bei išjungimo/ įjungimo mygtukas.

Corsair žada, kad ausinės be papildomo įkrovimo veiks 16 valandų. Iš tiesų jų veikimo laikas yra toks, paklaida neviršys kelių valandų. To visiškai pakanka, nes po 16 valandų žaidimo, būtų pats laikas pailsėti.

Visiškai nesuprantamas Corsair sprendimas yra galimybės atkurti garsą laidiniu būdu nebuvimas. Prijungus ausines prie kompiuterio jos tik įsikraus, tačiau nebus matomos kaip audio įrenginys. Įsivaizduokite, kaip būtų patogu, jeigu kelionėje pamiršę USB adapterį, muzikos galėtumėme klausytis tuos pačiu laidu, kuriuo ir įkrauname telefoną.

Corsair deklaruodama, kad ausinės veikia 12 metrų spinduliu nuo imtuvo taip pat neapsimelavo. Ausinės veiks ne tik kambaryje, kuriame Jūs  esate, bet ir jeigu sugalvosite nueiti į šalia esančią virtuvę atsinešti užkandžių.

Išvados

Man patinka tai, kaip skamba šios ausinės, mikrofonas taip pat yra patenkinamas. Bevielis režimas taip pat išpildytas gerai – ausinės veikia pakankamai ilgą laiko tarpą, o veikimo nuotolis taip pat yra visiškai pakankamas. Pritrūko tik galimybės naudoti jas laidiniu būdu, į ausines įkišus USB kabelį.

Corsair HS70 yra išskirtinis gaminys. Šios ausinės tampa vienomis iš pigiausių bevielių žaidėjų ausinių. Šiuo atveju kalba eina tik apie aukščiausio lygio gamintojų produktus. Vieninteliu konkurentu galima įvardinti nebent Logitech G533. Žinant, kad Logitech puikiai sekasi gaminti peles, tačiau sunkiau sekasi su audio technika, nuoširdžiai tikiu, kad Corsair ausinės skambės geriau. Tačiau Lietuvoje šios ausinės nekonkuruos su Corsair – čia G533 kaina yra labai išpūsta, dėl to jos yra visai kitame kainų segmente.

Kadangi oficialus ausinių debiutas buvo vos prieš porą savaičių, todėl jų Lietuvos parduotuvėse kol kas dar nėra. Pačios Corsair rekomenduojama mažmeninė kaina yra 109 eurai. Žinant, kad HS50 kainuoja vos ne dvigubai pigiau nei HS70, todėl kainos ir kokybės santykis nėra geras. Reikia tikėtis, kad Corsair dar kartą pamastys apie šių ausinių galutinę kainą.