Esu žmogus, išbandęs krūvą mechaninių klaviatūrų. Ir Jums gali pasirodyti keista – naudojantis seną gerą Steelseries Apex RAW (po to pervadintą į Apex 300) membraninę klaviatūrą. Kai namų pakampėj dulka daugelio išsvajota aukščiausios klasės 200 eurų vertės mechaninė klaviatūra, gali klausimas, kodėl aš naudoju ne ją.

Visi galvoja, kad mechaninės klaviatūros yra geresnės už membranines, todėl jei turi mechaninę – esi kietas, jeigu membraninę – ne. Bet pamirštamas senas faktas, kuris buvo akcentuojamas mechaninių klaviatūrų egzistencijos pradžioje – jos nėra geresnės už membranines, jos yra tiesiog kitokios.

Nors ir bandžiau labai įvairias mechanines klaviatūras, savo favoritės per tą laiką taip ir neišsirinkau. Priešingai – kuo toliau, tuo labiau tikiu, kad visos tos mechaninės klaviatūros vienodos. Ir kas galėjo pagalvoti, kad visą tai apversti gali viena klaviatūra.

Tai – nepaprastai ilgą pavadinimą turinti Corsair K70 RGB MK.2 Low Profile Rapidfire. Tiek išvaizda, tiek pavadinimas parodo pagrindinį klaviatūros išskirtinumą – tai yra žemo profilio mechaninė klaviatūra.

Pakuotė ir komplektacija
Žemo profilio Corsair klaviatūra ateina… Žemesnėje dėžutėje. Nežinau, ar tokiu sprendimu gamintojas akcentuoja pagrindinę savo gaminio savybę, ar tiesiog šiaip nuo šiol pradėjo mažinti visų dėžučių gabaritus.

Wow – Corsair radikaliau pakeitė savo dėžučių išvaizdą. Tai tikrai gan retas atvejis – iki šiol Corsair klaviatūrų pakuotės dizainas buvo pakeistas tik vieną kartą ir tas pokytis nebuvo radikalus.

Ar toks ryškus geltonas fonas atrodo dailiai, spręsti palieku Jums patiems. O aš paminėsiu, kad ant pakuotės atsirado ir tokių „Free style“ tipo užrašų. Kadangi Corsair yra industrijos etalonas, todėl tikėtina, kad tokių dizaino sprendimų matysime ir vėlesnėse konkurentų pakuotėse.

Komplektacija niekuo neišskirtina – prie klaviatūros pridedama riešo atrama, du keičiamų mygtukų komplektai bei informaciniai dokumentai.

Kuo ji yra kitokia?
Naudoti žemo profilio mechaninę klaviatūrą yra iš ties nepaprastas jausmas. Pagaliau tai yra mechaninė klaviatūra, su kuria yra iš ties patogu rinkti tekstą. Taip, MX Red ir jų modifikacijos MX Silent yra pakankamai patogūs perjungikliai tekstų rašymui. Bet tai neleidžia jiems nė iš tolo prilygti įprastoms žemo profilio klaviatūroms.

Todėl žemo profilio mechaninė klaviatūra yra visiškai kažkas naujo, ir aukščiausiame lygyje apjungia žaidimų ir tekstų rinkimo komfortą. Kad ir kokie smagūs būtų MX Blue perjungikliai žaidimuose, kai jais reikia surinkti kelias eilutes teksto, tai nėra komfortiška, ir savaime pati klaviatūra tampa diskutuotino reikalingumo.

Tuo tarpu nuoširdžiai tikiu, kad MX Red Low Profile yra geriausias dalykas nutikęs mechaninių klaviatūrų pasaulyje, nes kompiuterių, kuriais yra vien tik žaidžiama ir visiškai nedirbama yra ne taip ir daug.

Aišku K70 serijai priklausanti klaviatūra turi viską, kas tik gali būti reikalinga ir yra sutinkama aukščiausios klasės klaviatūrose. Čia yra ir RGB apšvietimas, ir dedikuotas media funkcijų valdymas, ir pilnas funkcijų programavimas ir kokybiškas šlifuoto aliuminio korpusas ir USB hub‘as.

Žemo profilio mygtukai yra ne tik patogesni rašymui, bet ir atrodo daug geriau. Na, tik keičiamieji mygtukai atrodo gan vidutiniškai. Tiesa tas pats, bent iš dalies, galioja ir kitoms klaviatūroms.

Taigi ši klaviatūra nėra nei pati geriausia žaidimų klaviatūra, ne pati geriausia teksto rinkimo klaviatūra. Tačiau tai yra reta, unikali ir išskirtinė klaviatūra, kuri abu dalykus gali daryti geriau, nei vidutiniškai, ir tai yra labai svarbi vertybė.

Išvados
Mano nuomone K70 RGB MK.2 Low Profile Rapidfire yra geriausia mechaninė klaviatūra pasaulyje. Galite ginčytis, sakydami jog jums labiau patinka kokia kita, bet faktas, kad įvertinus visus kriterijus (kurie Jums gal ir nesvarbūs), tokius, kaip rašymo patogumas ir pan. Corsair K70 MK2 Low Profile yra pati geriausia.

Mano nuomone K70 RGB MK.2 Low Profile Rapidfire yra geriausia mechaninė klaviatūra pasaulyje. Galite ginčytis, sakydami jog jums labiau patinka kokia kita, bet faktas, kad įvertinus visus kriterijus (kurie Jums gal ir nesvarbūs), tokius, kaip rašymo patogumas ir pan. Corsair K70 MK2 Low Profile yra pati geriausia.

Vienintelė priežastis jos nepirkti gali būti nebent tik kaina. 190 eurų už klaviatūrą yra daug – ji yra viena brangiausių Corsair K70 klaviatūros modifikacijų. Nebent esate klasikos mėgėjas ir griežtai norite aukštų klavišų.

O tai žemo profilio mechaniniai klavišai yra kažkoks naujas ir niekam nematytas išradimas? Tikrai ne. Taip pat egzistuoja Gamdias Blue Low Profile klavišai, sukurti specialiai Gamdias klaviatūroms, Steelseries QS1 klavišai sukurti Steelseries klaviatūrom. Gamdias atveju, tai yra tiesiog pervadinti tie patys Kailh Blue mygtukai, na o Steelseries išsiskiria panaudota raudonųjų perjungiklių platforma. Tai kuo Corsair K70 yra tokia ypatinga ir kodėl būtent ji yra geriausia?

Visų pirma dėl to, kad ji vienintelė naudoja Cherry MX klavišus. Aš neturiu nieko prieš Kailh klavišus, kurie yra neblogas dalykas. Jie yra BEVEIK tokie pat geri, kaip Cherry MX. Idėja turėti vos 40 eurų kainuojančią klaviatūrą yra nuostabi. Dažnu atveju galime teigti, kad Kailh klavišai turi geresnį kainos ir kokybės santykį. Bet kai ieškome paties geriausio produkto atfiltruojame visus biudžetinius produktus, kurie yra BEVEIK tokie pat geri kaip patys geriausi. Ir tikiu, kad tai yra viena iš priežasčių, kodėl Steelseries produktas tiesiog nerado vietos po saule.

Ir kita priežastis, kodėl Corsair pasiūlyta idėja yra geresnė yra tai, kad visi Kalih klavišai (apart Steelseries QS1) yra paremti mėlynųjų klavišų principu. Tai labai nederantis sprendimas su rašymu. Tarsi kažkas sukurtų sveikuoliškus sausainius, juos gamintų iš tikrai sveikų produktų, su mažu riebalų kiekiu, bet pridėtų trigubą porciją cukraus.