Nenuostabu, jog vis daugiau bendrovių bėga iš delninių kompiuterių rinkos – mobilieji telefonai savo galimybėmis grėsmingai artėja prie jų. Štai „Motorola“ sumanė išleisti atnaujintą prieš metus pristatyto mobiliojo „E680“ versiją „E680i“, kurioje dar labiau pagerinti techniniai šio pusiau delninio kompiuteiro, pusiau telefono parametrai.

Vietoje anksčiau turėtos 1 GB talpos atminties, pagerintoji versija turės 2 GB. Taip pat, kaip dabar madinga, atsiras integruota vaizdo kamera, su kuria bus galima filmuoti bei fotografuoti. Bus palaikomi MP3, WMA, RealAudio/Video, MIDI, WAV ir ACC garso bei vaizdo formatai. Kaip ir ankstesniame „E680“ modelyje, „E680i“ garsiakalbis bus galinėje įrenginio dalyje. Atrodytų – nieko negirdėsime padėję jį ant stalo, bet internete rastose šio telefono-kompiuterio apžvalgose daugeliu atvejų stebimasi garso kokybe tokioje būsenoje.

Be abejo, bus palaikoma ir JAVA, na o viską valdys „Linux“ modifikacija „MontaVista Linux“. Bent jau pastarasis faktas man pasirodė tikrai įspūdingas. Pažvelkime darsyk į paveikslėli – na, ir kuo ne delninis kompiuteris. Panašu, kad vienu metu gana populiari ateities vizija, kuri tvirtino, jog greitai visi nešiosimės lenteles, kurios atliks ir telefono, ir kompiuterio vaidmenį, virsta realybe. Ir ją įgyvendinti mobiliųjų gamintojams sekasi kur kas geriau nei delninukų.