Kaip žinia, žaidimų konsolė „Playstation 3” nebus vienintelis įrenginys naudosiantis „Sony“, IBM ir „Toshiba“ drauge sukurtą „Cell“ procesorių. Jau nuo jo pristatymo kompanijos neslėpė, jog daug tikisi ir iš „Cell“ pritaikymo kitiems buities įrenginiams.

Yokohamos mieste vykstančioje „COOL Chips VIII“ konferencijoje „Toshiba“ pademonstravo naujojo procesoriaus galimybes. Vienu metu 1920×1080 taškų raiškos televizoriaus ekrane atskiruose langeliuose buvo rodomi 48 MPEG-2 formato įrašai, kuriuos dekodavo vienas vienintelis „Cell“ procesorius.

Teigiama, jog dekoduojant 48 MPEG-2 srautus dirbo šeši iš aštuonių „Cell“ viduje esančių „synergistic processing units“(SPE) modulių. Dar vienas iš jų valdė vaizdo pateikimą į ekraną, na o aštuntasis procesoriaus SPE modulis dirbo neapkrautas laisva eiga.

Naudojant 90nm technologiją pagamintą „Cell“ procesorių sudaro dviejų branduolių „Power PC“ čipas bei keturi vadinamieji „synergistic processing units“ moduliai, naudojami slankaus kablelio operacijoms vykdyti. Dviejų branduolių „Power PC“ čipas turi 32 KB pirmojo bei 512 KB antrojo lygmens spartinančios atminties (L1 ir L2 cache). Kiekvienas iš „synergistic processing units“ modulių turi po 256 KB spartinančios atminties.

Po „Cell“ pristatymo net buvo pasklidusios kalbos apie tai, kad IBM montuos šį procesorių į asmeninius kompiuterius.

Na, jos tik kalbomis ir teliko. Rinkos tyrimų bendrovės „InStat“ teigimu, vertinti „Cell“ kaip konkurentą AK naudojamiems procesoriams – absurdiška. Koks galingas bebūtų, jis visų pirma yra daugialypės terpės įrenginiams valdyti skirtas čipas.

Neoficialūs šaltiniai teigia, kad „Intel“ atidžiai stebi „Cell“ raidą. „InStat“ atstovo teigimu, tai veikiausiai tiesa – tiesiog bendrovė stebi x86 alternatyvias architektūras bei vertina jų galimybes.

Po „Cell“ pristatymo kilusi entuziazmo banga rimsta. Pirkėjai laukia procesoriaus debiuto „Playstation 3“ konsolėje. Aš irgi.