AV-Comparatives, didžiausia pasaulyje atvirusinių testų kūrėja, pakelbė 2009-ų lapkričio/gruodžio mėnesio testo duomenis.

Tyrimo metu buvo naudojami du virusų rinkiniai, vadinami A ir B. A rinkinyje buvo visos kenksmingos programėlės pasirodžiusios nuo 2007-ų metų gruodžio iki 2008-ų metų to pačio mėnesio. Dauguma testuotų programų atpažino 97% šį paketą sudarančių virusų. Pakete B buvo per paskutinius 7 mėnesius pasirodžiusios kenkėjiškos programos. Visus juos aptikti antivirusinėms programoms sekėsi sunkiau ir būtent ši dalis nulėmė laimėtoją.

Testą laimėjo „Avira“, kuri išsaugojo savo karūną nuo to laiko, kai prieš metus buvo gavusi ankstesniame tokiame teste. Ji aptiko net 74% kenkėjiškų programų. Antroje vietoje – „G Data“ su 66%. Trečioje – „Kaspersky“ su 64%. Ketvirtoje – „NOD32“ su 60%.

Nepaisant to, kad „Avira“ buvo daugiausia virusų suradusi antivirusinė programa, ji pateko į sąrašą, kuriame buvo daugiausia klaidingai pranešimų parodžiusios programos. Dėl šios priežasties „Avirai“ nebuvo suteiktas aukščiausias šių testų metu galimas skirti „Advanced+“ reitingas. Jai kaip ir „AVG“, „Symantec“ produktams atiteko šiais metais tik „Advanced“ reitingas. O „Advanced+“ buvo apdovanotos „G DATA“, „Kaspersky“, „NOD32“, „F-Secure“, „Microsoft“, „Avast“, „Bitdefender“, „eScan“ produktai. Į žemiausią – „Standart“ – kategoriją pateko „McAfee“, „ThustPort“, „Sophos“, „Norman“, „Kingsoft“ produktai.

Įdomu dėlei verta pasakyti, kad ir šiais metais kaip ir visais kitais nebuvo tokių antivirusinių programų, kurios nebūtų parodžiusios bent trijų klaidingų pranešimų testų metu. Sąlyginai mažai neteisingų pranešimų parodo „BitDefender“, „eScan“, „F-Secure“, „Microsoft“, „Avast“, „AVG“, „Kaspersky“, „G DATA“, „ESET“, „Symantec“. Daug klaidingų pranešimų rodo jau ankščiau minėta „Avira“, „Sophos“, „McAfee“, „TrustPort“, „Norman“, „Kingsoft“. Nepaisant, kad kai kurios programos priskirtos prie daug klaidingų pranešimų rodančiųjų, tačiau realiai klaidingų pranešimų skaičius paprastai nesudaro daugiau kaip 0.0001%. Vadinasi, tokias programas visgi, galima visai gerai naudoti.

Nepaisant to, kad „Avira“ tapo šių metu realia nugalėtoja, keisti vien dėl to savo mylimos antivirusinės nereikėtų. Paprastai dirbant su ne sintetiniais testais, bendras skirtumas tarp antivirusinių gerai aptinkant virusus yra palygint mažas. Vadinasi, daug svarbesniu dalyku tampa kaip naudojama programa patinka vartotojui (prie dėl kažkokių priežasčių nepatinkančios bus visada galima prikibti dėl „prastų rezultatų“).