AMD vaizdo sprendimų padalinys ATI išplatino pranešimą, kuriame teigia, kad jų naujausios vaizdo plokštės neturi suderinamumo su senesnėmis pagrindinėmis plokštėmis problemų. Teigiama, kad priešingai nei konkurentų „nVidia“ sukurta „GeForce 8800“ šeima, „ATI Radeon HD 3000“ šeimynos plokštės nėra kaprizingos.

Kalba šiuo atveju eina apie „PCI-Express 2.0“ sąsają palaikančių vaizdo plokščių veikimą pagrindinėse, kurios palaiko „PCI-Express 1.0a“ arba „PCI-Express 1.1“. Teoriškai visos „GeForce 8800“ šeimos plokštės, nors ir palaiko PCI-E 2.0, turėtų tvarkingai veikti ir senesnėse pagrindinėse, bet tai ne visuomet tiesa – būta nemažai bėdų tais atvejais, kai naudojamas „Intel 925“ mikroschemų rinkinys.

Dar praeitų metų rugpjūtį internete pasirodė šaltiniais bendrovėje ASUS grįsti pranešimai, jog panašios problemos būdingos ir kai kuriems naujos kartos ATI gaminiams. Tačiau (tik dabar?!) ATI skuba patikinti, kad viskas tvarkoje – „ATI Radeon HD 3000“ šeimos vaizdo plokštės puikiai dirba senesnėse pagrindinėse, tą patvirtina ir ASUS.

Pranešimas gal ir turiningas, bet kažin ar savalaikis bei aktualus. Visgi minėtų suderinamumo problemų kalbant apie „Radeon HD 3000“ nepastebi nė vienas didesnis techninės įrangos tinklalapis. Kažkodėl panašu, kad ATI tiesiog primena apie save – „hei, pas mus viskas tvarkoje ir puikiai veikia!“. Na, smagu.