Vienas iš bendrovės Sun Microsystems inžinierių praėjusių švenčių dienomis sugalvojo įgyvendinti labai ambicingą planą – sukurti kortelę, pavadinimu All in One Card (trumpai – AIO).

Iš pirmo žvilgsnio – tai įprasta kortelė, jokiais matmenimis neišsiskirianti nuo įprastų mokėjimo kortelių, tačiau savo turimomis funkcijomis žadanti padaryti perversmą elektronikos pasaulyje. Gaminys atliks media grotuvo, mobilaus telefono, kišeninio PC su galimybe naršyti Internetą ir net GPS navigacijos funkcijas. Taip pat kortelę galima bus naudoti atsiskaitant už prekes parduotuvėje. Taigi, jei ši idėja greitu laiku bus įgyvendinta, visi šiuolaikiniai mobilaus ryšio telefonai, iPod grotuvai ir kišeniniai PC atrodys beviltiškai pasenę.

Labai įdomiai išspręstas technologinis klausimas – visa AIO Card apdorota bei pateikta informacija bus ne pačioje kortelėje, bet specialiame serveryje. Pati kortelė turės tik nediduką procesorių, kuris apdorojęs informaciją siųs ją į serverį ir gaus ją atgal. Logiškai mąstant, ši idėja taptų sensacine – kadangi saugomos informacijos kiekis serveryje praktiškai gali būti neribotas (pavyzdžiui 300 Gb mp3 muzikos). Iš aptarnaujančio serverio vartotojas taip pat galės naudotis naršyklių, ofiso bei kitomis programomis (neaišku tik, kaip dėl žaidimų).

Tačiau tuo naujovės dar nesibaigia. Kaip teigiama, pati kortelė naudos labai mažai energijos, todėl jai pilnai užteks Saulės baterijos. Duomenys keliaus Bluetooth ir WiFi ryšiais, taip pat AIO galima bus sujungti su pačiu PC, jei, tarkim, vartotojas norėtų dirbti prie normalaus monitoriaus su standartine klaviatūra.

Aptariant AIO turimą GPS navigacijos funkciją, pažymėtina tai, kad aptarnaujantis AIO serveris naujindamas informacijos sekimą nuolat „žinos“, kurioje vietoje bus vartotojas ir galės įspėti jį apie įvairiausius netikėtumus, pavyzdžiui, apie mieste esančias transporto spūstis.

Na ir gerbiamieji, kad Jus įtikinti – paskutinis argumentas: jei vartotojas ir pamestų AIO kortelę, nieko baisaus nenutiktų, kadangi joje nėra saugoma jokių duomenų!

Klausimas tik toks – ar išvysime mes šią kortelę ar ne. Kol kas tokios dar nėra, tuo labiau, kad čia nuotraukose matoma AIO padaryta pačio Sun Microsystems darbuotojo su grafikos programa.