Dauguma žaidėjų renkasi 1TB kietuosiuos diskus pirmiausia dėl to, kad mažesnės talpos diskai kainuoja praktiškai tiek pat kiek ir talpesnieji. Jeigu būtų pigesni, dauguma vartotojų greičiausiai pasitenkintų ir dvigubai mažesnės 500GB talpos laikmenomis.

120GB ir 240GB talpos SSD diskų daugeliui vartotojų dar nėra gana – šalia jų vis dar reikia pirkti standartinį HDD. Na o jau 480GB jau gali pakakti visų duomenų saugojimui. Tokios laikmenos dabar kainuoja vos šiek tiek virš 100 eurų. Jų kaina yra pakankamai gera, kad laikmenos imtų išstūminėti žemesnės talpos modelius.

Šį kart pas mus atvyko naujasis Kingston UV400 diskas. Jis turėtų tapti pagrindinius Kingston gaminiu SSD rinkoje, kadangi pakeis ypač sėkmingai pasirodžiusį ir net keturis metus gamintą V300 modelį.

Detalus žvilgsnis

Pakuotės ir komplektacijos dalį praleisiu (apsimetu, jog Jūs ją skaitote). Pirmą kartą matau, jog pakuotėje būtų tik SSD diskas ir visiškai nieko daugiau – net popierėlių ir varžtelių nėra. Galime gauti versiją su galybę pridedamų priedų, bet net neabejoju, kad pirkdami ekonominės klasės SSD diską, 20 papildomų eurų už tai nemokėsite.

Taip keistai atrodančio SSD disko turbūt neteko matyti *pasikrapšto barzdą*. Iš vienos pusės tai bent jau ne nuobodi juoda plastmasinė dėžutė, kas labai ypač populiaru ekonominėje klasėje. Iš kitos pusės, tai labai keistai atrodantis daiktas ir dar neapsisprendžiau ar tai man patinka.

Tai labai pilkas ir dar labiau šaltas daiktas. Ant UV400 disko priekinės dalies randame didelį Kingston logotipą – rimtą bei šaltą, kaip ir pats SSD. Aplinkui jį akis bado kažkodėl priekinėje dalyje įsukti juodi varžtai. Žvelgiant į diską matosi, kad Kingston pasistengė kurdama šio disko dizainą, nes jis turi daug nestandartinių akcentų ir atrodo visai kitaip nei dauguma įprastų laikmenų. Gal būt toks grubus ir šaltas dizainas buvo sukurtas specialiai, tik man tai sunkiai sekasi suprasti.

Jei dėl estetinės pusės aš vis dar krapštau barzdą, galiu būti tikras bent tuo, kad korpusas puikiai atlieka savo gynybinę funkciją. Metalinis korpusas yra tvirtas ir kokybiškai surinktas. 7 milimetrų storis jį gali daryti nesuderinamu su kai kuriais labai senais nešiojamais kompiuteriais, tačiau SSD nusprendė, kad jiems laikas keliauti užtarnauto poilsio, nes pastorinimas 9,5mm HDD lizdams nėra pridedamas.

SSD diskas naudoja Marvell 88SS1074 valdiklį. Lygiai toks pats valdiklis sutinkamas ir Sandisk X400 bei Crucial MX300 SSD diskuose. UV400 yra panašesnis į Sandisk X400, kadangi abejuose diskuose montuojama 15nm technologiniu procesu paremta Toshiba TLC atmintis.

Testai

Senas geras Games.lt teststation‘as:

Intel Core i5 4690K @4.7 GHz procesorius
AsRock Z87 Extreme 4 motininė plokštė
2 x 4GB Patriot G2 series DDR3 RAM @ 1333 MHz; CL9
OCZ PPC Silencer 750W PSU, 80+ Gold
NZXT Phantom 530 korpusas
Transcend SSD 740 256GB SSD
WD Caviar Blue WD10EALX 1TB HDD
Samsung Full HD monitorius
Windows7 Ultimate 64bit

Crystal Disk Mark testuose norime matyti kuo didesnius duomenų perdavimo spartos skaičius.

Likusiuose testuose pasiekti žemesni rezultatai reiškia aukštesnę disko spartą.

Išvados

Šiuo metu 480 GB talpos Kingston UV400 SSD diskas Lietuvoje kainuoja 135 eurus ir yra vienas iš pigiausių tokios talpos SSD diskų Lietuvoje. Jam suteikiama standartinė trejų metų trukmės garantija.

480GB talpos SSD diskai bus pirmieji, kurie taps nebe laikmenomis programoms ir operacinei sistemai, o tradicinių kietųjų diskų žudikais, šalinančiais HDD iš namų kompiuterių. Aišku duomenis mėgstantiems kaupti žmonėms to dar nėra gana, tačiau tai vis tiek yra pirmasis apčiuopiamas dalykas kovoje prieš kietuosius diskus.

Ekonominės klasės diskas maloniai nustebino parodydamas labai aukštus duomenų nuskaitymo ir įrašymo greičius, tačiau praktinių testų rezultatai gražina mus į realybę – tai yra ekonominės klasės produktas. Beje panaši situacija yra ir kalbant apie taip pat TLC atmintimi paremtą Silicon Power S55 SSD diską.

UV400 yra standartinis atsakas į rinkos diktuojamas tendencijas. Ekonominėje klasėje paplito pigesne TLC atmintimi paremti diskai, tad visi gamintojai, norėdami turėti atstovą žemiausioje klasėje, privalėjo pristatyti būtent tokį diską. Tai buvo natūrali Kingston reakcija į susiklosčiusią situaciją.

Atsakas, neskaitant gan keistos produkto išvaizdos nėra kažkuo labai išskirtinis, tiesiog eilinis ekonominės klasės produktas, nei lenkiantis savo konkurentus nei per daug atsiliekantis nuo jų. Tačiau žinant kokia žema yra šio disko kaina, viskas yra gerai, nieko daugiau tikėtis ir nereikia

Games.lt