Žaidimų kompiuteriai ir konsolės jau daugybę metų konkuruoja tarpusavyje ir net nepanašu, jog šis mūšis greitu metu turės aiškų nugalėtoją. Dėl to labiausiai išlošia žaidėjai: kol gamintojai stengiasi kaip įmanoma labiau nustebinti ir pranokti keliamus lūkesčius, jiems tereikia nuspręsti, kuris įrenginys geriausiai pateisintų visus poreikius. Visgi, nevertėtų skubiai priimti galutinio sprendimo – tai padarysite paprasčiau, jei atidžiau susipažinsite su žaidimų konsolių ir kompiuterių skirtumais bei pranašumais.

Kaina

Net nekyla abejonių, jog žaidimų kompiuterių kainos yra ženkliai didesnės nei konsolių. Praktiškai neįmanoma (ar bent jau itin sunku) surasti žaidimų kompiuterį, kuris tiek kaina, tiek galimybėmis galėtų lygintis su konsole – dažniausiai paprasčiausi tokių kompiuterių modeliai negali pasiūlyti ko nors įspūdingo, nors jų kaina būna tokia pati ar net didesnė nei konsolės. Visgi, jei tiksliai žinote, ko norite ir patys galite „susirinkti“ žaidimams skirtą kompiuterį iš skirtingų jo komponentų, tokio ženklaus kainų skirtumo tikrai nepajausite.

Žaidimų pasirinkimas

Nors „Xbox“ konsolės ar kitų populiariausių gamintojų siūlomi įrenginiai suteikia galimybę žaisti kelių metų senumo žaidimus (neverta pamiršti ir „Xbox One“ siūlomo atgalinio suderinamumo), norintiems dar labiau sugrįžti į praeitį, labiau patiks asmeniniai kompiuteriai – jų biblioteka iš tiesų labai universali. Tokie servisai kaip „Steam“, „GOG“ bei daugelis kitų, visa galva lenkia konsolėms skirtų žaidimų katalogą.

Vis tik vertėtų atkreipti dėmesį ir į tai, jog daugelis konsolių turi žaidimų franšizes ir išskirtinai konsolėms skirtus žaidimus, tad jeigu esate būtent tokių žaidimų gerbėjas, praktiškai nebeturėsite kito pasirinkimo.

Grafika

Naujosios „PlayStation 4 Pro“ ir „Xbox One X“ konsolės žaidėjams gali pasiūlyti galimybę mėgautis įspūdinga 4K raiška su HDR spalvų technologija, tačiau žaidimų kompiuteriai kur kas seniau džiugino kitais privalumais, tokiais kaip ryškesnės detalės, tekstūros ar kokybiškesnis aplinkos apšvietimas. Be to, jei rinkdamiesi žaidimų kompiuterį daugiausiai dėmesio skirsite grafikai, tikrai surasite labai įspūdingų, kai kurias konsoles lenkiančių variantų (žinoma, tuomet galima tikėtis ir gerokai aukštesnės kompiuterių kainos). Tad šiuo atveju konkrečių favoritų nėra – viskas priklauso nuo pasirinkto modelio ir jūsų piniginės storio.

Galimybė žaisti su kitais žaidėjais

Abu šie įrenginiai šiuo atveju turi savų privalumų, taigi pasirinkimas priklausys ir nuo to, ar labiau mėgstate žaisti tinkle, ar su kitais žaidėjais tame pačiame kambaryje. Pasirinkusiems pirmąjį variantą labiau tiks žaidimų kompiuteris (tai galėsite daryti be jokių papildomų mokesčių – tiek „PlayStation Plus“, tiek „Xbox Live Gold“ prenumeratoms taikomas mėnesinis tarifas), o jei visgi žaidžiate su kompanija, patogiai sukritus ant sofos, geriau ieškoti konsolės. Gausų žaidimų kompiuterių ir konsolių asortimentą rasite mūsų draugų Pigu.lt el. parduotuvėje.

Funkcionalumas

Nors žaidimų konsolės siūlo pakankamai platų pramogų ir paslaugų paketą, jų galimybės bent jau kol kas negali lygiuotis su žaidimų kompiuteriais, kuriuos galima naudoti įvairioms kasdienėms užduotims ar netgi darbo tikslams. Be to, dabar ir nešiojami kompiuteriai gali būti visapusiškai pritaikyti žaidimams, tad jeigu jums aktualus mobilumas, šis variantas neabejotinai įgyja ženklų pranašumą.

Atidžiau panagrinėjus šių dviejų įrenginių skirtumus, pasirinkti nebus sunku. Jei ieškote paprastesnio ir pigesnio gaminio smagiems žaidimams ar pramogoms, vertėtų rinktis žaidimų konsolę, o jeigu vis tik prioritetą teikiate funkcionalumui ir universalumui, jūsų lūkesčius pateisins žaidimų kompiuteris. Tad įvertinus savo poreikius, beliks tik apsispręsti dėl konkretaus modelio – šiuo atveju tikrai turėsite iš ko pasirinkti.