Kuo didesnis ventiliatorius – tuo tyliau dirbanti ir vėsesnė sistema. Deja, į kompiuteryje esančią ventiliatoriui skirtą skylę galime įdėti tik tam tikro dydžio ventiliatorių. Aišku, galime išgręžti papildomų skylių, tačiau tai daug laiko, pastangų ir įgūdžių reikalaujantis darbas, kuris gali pakenkti Jūsų kompiuterio išvaizdai ar net išvis sugadinti korpusą. Laimei, gerai žinoma aušintuvų gamintoja Zalman pasiūlė išties įdomų sprendimą. Jų naujasis ventiliatorius ZM-F4 yra 135mm skersmens, tačiau jis statomas ten, kur turėtų stovėti mažesnis 120mm ventiliatorius. Tai pavyko padaryti pakeitus tvirtinimo skylių vietas.
Šis 135mm skersmens ventiliatorius sukasi 900 – 1300 apsukų per minutę greičiu. Sukdamasis Zalman ZM-F4 sukelia 18 – 24 decibelų triukšmą. Kada šie ventiliatoriai pasirodys rinkoje, ir kiek jie kainuos dar nėra žinoma.
[mc4wp_form id="398"]
8 Komentarai
jakku
man idomu, koks yra jo efektyvus oro kiekio pasalinimas ir bendras skleidziamas garsas in real…
trinitukas
„…mažesnis 120mm ventiletorius….“ klaidas issitaisyk, nes labai baisiai atrodo sita klaida 😀
Darkmanas
Kokio tipo guolis jame? Nes jei slydimo, tai nieko gero.
shapynas
kiek žiūrėjau savo tai 2800rpm gali ar dar daugiau 😉 bet triukšmas tai didelis :S jeigu padarai kokį 1800rpm tai jokio skirtumo, nes maitinimo bloko ventiliatorius girdisi ;D
cepukas
50,000 valandų galintis dirbti įvorinis guolis (sleeve bearing)
Etern_E_ty
Ant mano CoolerMaster korpuso beroc 6 ausinimo skyles, tik reik turet ka prisukt. Bet kadangi korpusas visai neizoliuoja garso, decibelai yra visai nesvarbus :/
TamsiojiTamsa
Sitas „ventiletorius“ man nieko gero nes reitingas blogas tai mest lauk man jo nereikia!!! 😀
Bet pajimciau nemokamai.
Darkmanas
Taisyklingai lietuviškai „sleeve bearing“ yra slydimo guolis. Reiškia šito ventiliatoriaus naudoti horizontalioje padėtyje negalima, kas yra labai liūdna, nes tokio dydžio jis labai tiktų korpuso viršuje.