Bendrovė „Verizon Business“ paskelbė tyrimo ataskaitą, iš kurios matyti, kad organizuotos nusikalstamos grupuotės kaltos dėl daugelio atvejų, kuomet buvo laužiamasi į bendrovių It tinklus.

Teigiama, kad praeitais metais įvykdyta net 285 milijonai didesnių ir smulkesnių įsilaužimų – daugiau nei per 2006 ir 2007 metus kartu sudėjus.

Tyrimo imtis yra duomenys, kuriuos „Verizon Business“ pateikė 90 stambių kompanijų. 90 procentų įsilaužimų atvejų buvo veikiama tikslingai, o už jų autorių kyšo organizuotų virtualių nusikaltimų grupuočių ausys.

Pagrindinis įsilaužėlių taikinys išlieka kompanijų valdoma asmeninė informacija – vartotojų asmeniniai duomenys, sąskaitų prisijungimo duomenys. Taigi, domina ne pačios bendrovės, o tai, ką jos žino apie savo klientus. „Verizon“ pastebi, kad daugeliu atvejų įsilaužimų buvo galima išvengti, jei tik būtų naudojamos tinkamos apsaugos priemonės.

Bendrovė ragina kompanijas nuolat keisti vartotojų vardus ir slaptažodžius, neleisti darbuotojams jais dalytis, užrašyti greta kompiuterio, nuolat atnaujinti programinę įrangą.