Tyrimų kompanija Insight Media tvirtina, kad trimatį vaizdą palaikantys televizoriai paplis žaibo greitumu ir sieks 40 milijonų ribą jau 2014 metais.

Tačiau dabar 3D technologiją palaiko vos du žaidimai – Avatar ir Invincible Tiger: The Legend of Han Tao, bet panaši situacija prieš kelis metus buvo ir su HDTV, o dabar ji labai populiari.

„Mes praleidome pakankamą kiekį laiko prie mūsų prognozių metodikos ir tikime, kad sukūrėme kažką tikrai naujo, inovatyvaus ir „drebinančio“ “ – sakė Insight vadovas Chris Chinnock savo 2009 m. stereoskopinių 3D žaidimų raporte.

„Mes žaidėme trimačius stereoskopinius žaidimus šimtus valandų ir galime patvirtinti, kad ši sistema nekenkia akims ar jas vargina“ – papildė Dale H Maunu, vadovaujantysis raporto analitikas.

Taip pat tyrime dalyvavo daugybė žaidimų kūrėjų, leidėjų, bei žaidėjų nuo veteranų iki 3D fanboy‘ų, kurie visiškai pritarė tai minčiai, kad trijų dimensijų technologija yra pranašesnė už dabartinę ir einant laikui ji bus išstumta iš rinkos.

Be to, pirmieji 3D technologijos pavyzdžiai jau yra prekyboje, o Nvidia siūlo specialų trimatės technologijos paketą, kuris leis pritaikyti panašią technologiją daugumai PC žaidimų.

Na, o pilnas raportas apie šią technologiją yra oficialiame Insight Media puslapyje .