„Intel“ šiuo metu Taivane vykstančioje tarptautinėje IT parodoje „Computex“ pristatė lustų rinkinius „Intel 3 Series“ bei artimiausius planus, susijusius su populiariaisiais dviejų ir keturių branduolių procesoriais namų ir verslo kompiuteriams.

Naujieji „Intel“ lustų rinkiniai asmeniniams kompiuteriams bus naudojami kartu su dar šiais metais pasirodysiančiais naujos kartos 45 nanometrų procesoriais „Penryn“. Šiuo metu yra kuriama daugiau kaip 100 kompiuterių pagrindinių plokščių su naujaisiais lustų rinkiniais, skirtų būsimiesiems procesoriams.

„Intel“ kartu su didžiausiu pasaulyje pagrindinių plokščių ir nešiojamų kompiuterių gamintoju „Asustek“ ketina pasiūlyti nebrangų šeimai skirtą kompiuterį, kainuosiantį maždaug nuo 500 litų. Šie kompiuteriai taps pagrindiniu „Intel“ vykdomos programos „World Ahead“ elementu. Programa siekia sudaryti visavertes galimybes naudotis kompiuteriais visiems žmonėms pasaulyje.

Parodoje taip pat pristatyti bendrovės planai, susiję su „Core 2 Extreme“ procesoriais nešiojamiems kompiuteriams, kurie pasirodys trečiajame šių metų ketvirtyje. Kompanijos „Extreme Edition“ prekės ženklas stalo kompiuteriams buvo pristatytas 2003-aisiais, dabar jis apims ir nešiojamuosius kompiuterius, kurie yra greičiausiai augantis asmeninių kompiuterių rinkos segmentas.

Būsimasis „Extreme Edition“ produktas bus sparčiausias „Intel“ dviejų branduolių procesorius nešiojamiems kompiuteriams, jis pasižymės efektyvesnėmis energijos naudojimo savybėmis ir bus pritaikytas nedideliems kompiuterių korpusams.

Pristatytieji „Inte 3 Series“ lustai, kurie iki šiol buvo žinomi darbiniu pavadinimu „Bearlake. Teigiama, kad kompiuteriai su šiais lustų rinkiniais galės užtikrinti geresnę vaizdo ir garso kokybę, naujas saugumo ir valdymo galimybes verslo vartotojams ir ateityje taps pagrindu būsimos kartos technologijoms – „Viiv“ ir „vPro“.

Naujieji lustų rinkiniai palaiko 800 MHz spartos DDR2 arba 1333 MHz spartos DDR3 tipo atmintines. Šie lustai taip pat palaiko sparčiąsias „PCI Express 2.0” jungtis, pasižyminčias dvigubai didesniu duomenų perdavimo srautu grafikos plokštėms, ir yra suprojektuoti technologijai „Intel Turbo Memory“, sutrumpinančiai sistemos įkrovos ir programų paleidimo laiką.

Naujuose lustų rinkiniuose integruoti grafikos sprendimai „Intel G33“ ir „Intel G35 Express“. Šie sprendimai turi vaizdo medžiagos kokybę padidinančią „Intel Clear Video“ technologiją ir HDMI jungtį. Naudojant šiuos lustų rinkinius, kompiuterių gamintojai „HD DVD“ ir „Blu-ray“ plokštelėse esančios vaizdinės medžiagos nuskaitymo galimybes galės integruoti už mažesnius kaštus. Be to, „Intel G35“ turi technines MS DX10 palaikymo galimybes ir užtikrina tikroviškesnius trimačius vaizdus monitoriuje.