Tie, kurie manęs klausia, kuris 120GB SSD diskas geriausias, gauna patarimą pirkti bent dvigubai didesnės talpos laikmeną. Tada prasideda įrodinėjimai, kad jiems visiškai pakanka ir tokios talpos, o aš labai lengvai švaistausi svetimais pinigais.

Ir aš esu velniškai teisus. 120GB SSD diską galima įsigyti nuo 40 eurų, o 240GB diskai kainuoja tik 60 eurų. Kainų skirtumai yra nedideli, tad rinktis 120GB disko paprasčiausiai nebeapsimoka. Dar labiau neapsimoka rinktis 35 eurų kainuojančio 60GB talpos disko.

Nepaisant to, žmonės vis tiek yra linkę bandyti sutaupyti grašius, rinkdamiesi dvigubai mažesnės talpos diskus. Specialiai tokiems vartotojams ir yra skirta naujojo vos 120GB talpos Silicon Power S55 SSD disko apžvalga. Gal būt tam, kad rinktųsi talpesnį diską, o gal tam, kad likę prie savo nuomonės svarstytų kaip vieną iš alternatyvų.

Mes prieš du metus jau esame apžvelgę Silicon Power S55 240GB diską. 2016-ųjų metų pradžioje Silicon Power atnaujino biudžetinę S55 diskų seriją. Nors pavadinimas nepasikeitė, ankščiau apžvelgtas senos kartos diskas su naujuoju modeliu turi mažai ką bendro.


Pakuotė ir komplektacija

Disko pakuotė yra paprasta, permatoma. Ji leidžia detaliai apžiūrėti pirkinių dar nespėjus sumokėti už jį pinigų, bet norint išimti diską teks ją draskyti. Konkurentai iš AData ir OCZ siūlo daug patogesnes ir dailesnes kartonines pakuotes.

Kitoje pakuotės pusėje lakoniškai lyginama HDD ir SSD linijinė sparta. Tai jau tikrai atsibodo. Taip pat čia yra vaikinas, turintis iš SSD diskų padarytus sparnus. Azijiečių išmonę ne mums Europiečiams suprasti…

Šio disko komplektacija yra išties skurdi. Nepridedami net ir tvirtinimo varžtai bei pastorinimas 9,5 milimetrų aukščio lizdui. Vienintelis priedas yra kartoninis lapelis, kuris iki išpakavimo yra pakuotės fonas, o vėliau tampa naudojimo instrukcija.

Detalus žvilgsnisDisko dizainas yra labai paprastas. Jo korpusas – visiškai niekuo neišsiskirianti 7 milimetrų storio keturkampė dėžutė. Ant jos priekio užklijuotas šiek tiek vaizdą pagyvinantis, bet toks pat neišraiškingas lipdukas.

Ant galinės dalies dar mažiau išraiškinga, bet bent jau tvarkinga. Laimei čia nėra dažno disko dizainą darkančio informacinio lipduko. Jungtis, be abejo, yra standartinė Sata III.

Korpusas nudažytas juodais matiniais dažais ir tai padaryta labai kokybiškai. Laikant diską rankose net sunku pasakyti, ar jo korpusas yra padarytas iš metalo ar plastmasės. Ir tik išardę diską neabejodami galime sakyti, jog tai yra metalas.

Korpuso konstrukcija yra labai neįprasta. Jame nerasime nė vieno varžtelio, viskas sungtą įspraudžiant vieną komponentą į kitą. Norint diską išardyti reikės skirti laiko darbui su peiliu. Gerai tai ar blogai? Manau gerai. Norintys pamatyti disko vidų tai galės padaryti neprarasdami garantijos. O svarbiausia yra tai, kad viskas surinkta tvirtai, nėra jokio klibėjimo, kas gali pasitaikyti bevaržčio montavimo įrenginiuose.

Naujoji Silicon Power S55 versija turi Phison S10 valdiklį. Būdamas ekonominės klasės valdikliu jis yra randamas tokiuose populiariuose aukštos klasės SSD diskuose kaip Kingston HyperX Savage ar Corsair Neutron XT. Silicon Power liko ištikima Phison gaminiams – senoji S55 versija buvo randamas praeitos kartos diske, tiesa ten buvo praeitos kartos Phison S8 valdiklis.

Į diską įrašomus duomenis saugo TLC tipo atmintis, kuri tampa standartu ekonominės klasės laikmenose. Šiam reikalui pasitelkti nauji Toshiba modeliai pagaminti pagal pažangią 15nm technologiją. TLC technologiją būtų galima laikyti trūkumu, tačiau panašu, jog TLC tampa atskira pigesniųjų SSD respublika.

Testai

Sistema, kurioje vyks SSD disko testai atrodo taip:

Intel Core i5 4690K @4.7 GHz procesorius
AsRock Z87 Extreme 4 motininė plokštė
2 x 4GB Patriot G2 series DDR3 RAM @ 1333 MHz; CL9
OCZ PPC Silencer 750W PSU, 80+ Gold
NZXT Phantom 530 korpusas
Transcend SSD 740 256GB SSD
WD Caviar Blue WD10EALX 1TB HDD
Samsung Full HD monitorius
Windows 7 Ultimate 64bit

Teoriniuose testuose reikia pasiekti kuo aukštesnius rezultatus.

Praktiniuose testuose diskams reikia pasiekti kuo žemesnį rezultatą.

Išvados

Nežinau į kokį tamsų užkampį mane dar nuves apžvalgų rašytojo kelias, bet turbūt garbė apžvelgti 120GB talpos SSD diską mane greičiausiai jau nebeaplankys. Nors dauguma SSD diskų gamintojų negamina žemos talpos SSD diskų, Silicon Power S55 išsiskiria siūlydama 32GB ir 60GB talpos diskus. Taip pat siūlomi ir standartiniai 240GB diskai bei didelės talpos 480GB ir 960GB laikmenos.

120GB talpos Silicon Power S55 diskas šiuo metu kainuoja tik 46 eurus. Būdamas ekonominės klasės SSD disku jis nėra pats pigiausias variantas, bet kainos skiriasi tik keliais eurais. Jam suteikiama vidutinės trukmės trijų metų garantija.

Testuose šis diskas pasirodė labai keistai. Rodoma sparta sintetiniuose testuose yra labai gera, bet po to atlikti praktiniai testai parodė ne itin gerus rezultatus. Adobe Photoshop heavy ir World of Warcraft testuose pasiektas rezutatas buvo pats prasčiausiais iš visų bandytų SSD diskų, kituose testuose rezultatai buvo geresni. Iš vienos pusės tai šiek tiek nuvilia, iš kitos pusės ekonominės klasės diskui net ir vidutiniai rezultatai nėra problema. Tiesiog pirma atlikus teorinės spartos mintyse pakeliame kartelę likusiems testams.

Testų rezultatai būtų šiek tiek geresni, jei būtume naudoję 240GB versiją, nes žemesnės talpos versijos paprastai yra bent truputėlį lėtesnės nei didesnės talpos diskai. O ir jų gyvavimo laikas yra trumpesnis – tai dar keli papildomi argumentai nesirinkti kuklios 120GB talpos disko.

AData SP550 yra tokios pačios klasės diskas, veikiantis šiek tiek greičiau (nors visiškai neaišku, ar tai galiotų vienodos talpos diskams), bet kainuojantis šiek tiek mažiau. Pirkdamas naują SSD prioritetą duočiau būtent tam modeliui arba praktiškai tiek pat kainuojančiam greitesniam Transcend SSD370 su MLC atmintimi. Tiesa, skirtumai nėra tokie dideli, kad Silicon Power S55 būtų labai blogas pasirinkimas, jį įsigiję vartotojai tikrai neliks nusivylę. Bet kokiu atveju geresnis sprendimas bus rinktis 240 – 256GB talpos SSD diską

Games.lt