Prieš pusantrų metų rinkdamasis korpusą savo sistemai nusprendžiau apsistoti ties ką tik pasirodžiusiu NZXT Phantom 530. Antrojoje vietoje mano pasirinkimų sąraše liko Antec Nine Hundred Two V3. Dabar nusprendžiau pasiimti ir pastarąjį ir pažiūrėti ar nepadariau klaidos.

Kuom gi mane sužavėjo Nine Hundred? Pirmiausia subalansuotu dizainu. Jis yra futuristinio dizaino su daug lempučių (yupiiii, lemputės), bet neturi tų pompastiškų beskonybių, nevykusių linijų, jame nėra to vaikiškumo.

Antec n Hundred korpusų serija yra tikra legenda. Two ir Three Hundred korpusai buvo populiariausi žaidėjų korpusai Lietuvoje, kai brangesni modeliai užėmė solidžias pozicijas aukštesniajame segmente. Nine Hundred korpusas debiutavo labai seniai, dar 2007-aisiais (prieš aštuonis metus!) ir vis dar yra pardavinėjamas dabar.

Nors korpusai yra viena lėčiausiai senstančių kompiuterio dalių, toks didelis laiko tarpas nužudo net ir juos. Dėl to prie pavadinimo atsirado prierašai „Two“ ir „V3“. Tiesa, pakeitimai buvo atliekami tik viduje, kadangi gamintoja tikėjo šio modelio dizaino tobulybe.

Šį kartą korpusą apžvelginėsiu kiek kitaip. Atskirai išskirstysiu privalumus ir trūkumus, o ne į tai kas yra viduje ir kas išorėje. Tokią koncepciją pasirinkau, nes tai tikrai neeilinis produktas – visos jo savybės yra arba absoliučiai geros, arba absoliučiai blogos. Beliko sužinoti, kuri svarstyklių pusė paims viršų.

Pakuotė ir komplektacija

Įpakavimas taip stipriai panašus į ne vieno ir ne dviejų prieš tai bandytų Antec maitinimo blokų, kad net atrodo, jog turime pratampytą jų variantą.

Priekinėje dalyje kaip įprasta matomas korpuso išorės fragmentas, šone standartinė geltona juosta, na o gale detalus savybių sąrašas.

Pasigedau rankenų skirtų patogiam nešimui. Nieko tokio, jeigu jų neišpjauna 3 kg sveriančiose skarbonkėse, bet tokiam sunkiam daiktui jos labai praverstų.

Pakuotėje kaip ir įprasta – krūva montavimui skirtų detalių, informacinės brošiūros ir pakankamai didelis kiekis visokių rėmelių.

Privalumai

Kaip ir minėjau, šis korpusas mane patraukia iš padorumo ribų neišeinančiu ekspresyvumu. Rezultate turime tai, kad korpusas atrodo nenuobodžiai, turi gerą apšvietimą, bet nėra pigių plastmasių, išpūsstų formų ir kitų neskoningų elementų.

Korpusas yra mid-Tower tipo, bet pakankamai kompaktiškas. Ir tegu neapgauna Jūsų jo išvaizda – jis yra itin sunkus, sveria net 12KG. Didelis svoris sufleruoja kad korpusas bus ypač kokybiškas. Ir tai yra visiška tiesa – dėžės kokybė mane nustebino labai maloniai.

Šonas išsiskiria ypatingai didelio dydžio langu. Prie jo dera mėlynai besisukantys ventiliatoriai. Lango forma yra išskirtinė, tad galiausiai darome išvadas, kad išvaizdos klausimu viskas yra tobula. Bent jau lyginant jį su kitais Gaming korpusais.

Tačiau tai nebuvo pagrindinė priežastis, kodėl mane sudomino ši kompiuterio dėžė. Šioje kainų kategorijoje labai sunku rasti tokių matmenų korpuso, paprastai jie būna dvigubai pigesni, o šiame segmente vyrauja tik labai dideli Fulltower‘iai, arba miniatiūrinės dėžės.

Jei pažiūrėtume į senesnius Antec Nine Hundred modelius, gali nupurtyti šiurpas. Pirmasis modelis turėjo nedažytą interjerą, o tik paskutinio atnaujinimo metu atsirado skylė, leidžianti montuoti procesoriaus aušintuvus neišardant viso kompiuterio. Nors seniau vyravo kiti standartai, vis tiek procesoriaus angos nebuvimas šioje serijoje buvo užlaikytas pernelyg ilgai. Svarbiausia jog dabar šie klausimai jau išspręsti.

Jeigu ieškote korpuso su geromis aušinimo savybėmis Nine Hundred Two v3 yra tinkamas pasirinkimas. Iš procesoriaus zonos karštą orą ištraukia du ventiliatoriai – vienas 120 milimetrų skersmens, o kitas 200 milimetrų dydžio milžinas.

Ir tai dar toli gražu ne viskas. Dar du 120mm skersmens ventiliatoriai įtraukia šaltą orą kompiuterio priekyje. Jie montuojami prieš pat kietuosius diskus.

Jų veikimo greitį galima reguliuoti dėžės priekyje esančiais ratukais. Nors korpusas ir neizoliuoja garso, ventiliatoriai nustačius minimalaus greičio režimą sukasi tyliai. Negarsus darbas dažnai yra nebudingas agresyvioms gaming’o dėžėms.

Faktą, kad korpuso priekyje randame net tris USB 3.0 prievadus neabejotinai privalome laikyti pliusu. Tiesa, aš pats mieliau būčiau įmontavęs tik dvi tokias jungtis, o likusią palikęs senąją USB 2.0. Didelė dalis naujų motininių plokščių turi išėjimą į priekinę panelę tik dvejoms trečios kartos jungtims. Ir kalbu ne apie pigenas, o apie aukštos klasės žaidėjams skirtas Z97 motinines plokštes.


Trūkumai

Gražus, kokybiškai surinktas, tvirtas, gerai aušinimas, ko gi dar iki pilnos laimės trūksta… O gi dar labai daug ko.

Nors ir korpuse yra pilna skylių ir ventiliatorių, tačiau ne viskas aušinimo klausimu yra gerai. Problemos pasimato prakalbus apie aušinimą skysčiu. Jų montavimo galimybės yra labai mažos, kadangi korpuso viršuje nėra skylių aušinimo skysčiu sistemų montavimui. O tokios klasės korpuse nori matyti galimybę montuoti 360mm ar 280mm aušinimo skysčiu sistemas, o apie 240mm sistemas net nekalbu.

Ir tai ne vienintelės skylės, kurias pamiršo išgręžti Antec gamyklos grąžtai. Antra anomalija yra korpuso apačioje. Nors maitinimo blokas yra montuojamas po motinine plokšte skylių į korpuso apačią nėra padaryta. Antec tarsi verčia montuoti maitinimo bloką nestandartiškai – ventiliatoriumi į viršų. Kai kurie žmonės taip ir daro, bet mes norime pasirinkimo. Keista matyti varžtų tvirtinimo vietas, skirtas montavimui abiem būdais. Gal būt Antec tiki, kad dėka minimalių pakilimų nuo dugno pakaks, jog į maitinimo bloką patektų bent kiek oro.

Trečiasis akmuo į Antec daržą skrendą į Nine Hundred Two v3 daržą už suderinamumą su vaizdo plokštėmis. Nors gamintoja savo tinklalapyje teigia, kad korpusas suderinamas net su 40 centimetrų ilgio vaizdo plokštėmis, reali situacija yra šiek tiek liūdnesnė. Tokį ilgį galima pasiekti tik išėmus kietųjų diskų narvus, o to nepadarius yra labai ankšta.

Asmeniškai man montuojant MSI GTX 970 Gaming vietos pakako. Bet jausmas tai darant nebuvo labai geras, nes jautėsi, kad vietos pakanka „ant ribos“. Apie tris ventiliatorius turinčias vaizdo plokštes galvoti net neverta.

Tęsiant toliau apie kietųjų diskų narvus man nepatiko įrenginių montavimas į juos. Norinti įdėti kietąjį diską, reikia nuimti abi korpuso puses, atsukti varžtus išimti narvą (jei jame jau yra kietųjų diskų gali tekti atjungti jungtis), iš abiejų pusių atsuktuvu prisukti varžtus, įdėti narvą atgal, vėl sukti varžtus, prijungti jungtis ir galiausiai uždėti abu korpuso šonus. Naujesnėse montavimo sistemose darbas atliekamas trigubai greičiau, bet dar ir galima sutikti apsaugas nuo vibracijų.

Taip pat šiuose narvuose be specialaus adapterio neįmanoma įmontuoti SSD diskų. Jiems vieta palikta korpuso apačioje, tvirtinant juos iš apačios.

Išvados

Antec Nine Hundred Two V3 kainuoja šiek tiek daugiau nei šimtą eurų. Tarp septynių šiuo metu Lietuvoje galimų Antec siūlomų korpusų šis modelis deja nėra sutinkamas. Jis labiausiai pešasi su kitais panašios stilistikos korpusais, daugiausia jų yra iš Aerocool ir Thermaltake stovyklų.

Kaip tokios klasės korpuse labai nuvylė suderinamumas su aušinimo skysčiu sistemomis. Skystai pasirodė ir kietųjų diskų lizdai bei maitinimo bloko montavimo galimybės. Taip pat norime ir ilgesnių vaizdo plokščių palaikymo. Taigi priežasčių nepirkti šio korpuso yra daugiau negu reikia.

Nepaisant visų trūkumų yra ir šviesioji šio reikalo pusė. Pirmiausia Antec Nine Hundred v3 yra labai tvirta ir kokybiška kompiuterio dėžė. Taip pat ji išsiskiria futuristišku, bet neperspaustu dizainu – nors tai išraiškingas korpusas viskas parinkta labai gerai jaučiant kas atrodys skoningai ir perdaug neišsišokančiai. Keturi korpuse esantys ventiliatoriai taip pat nusipenė nemažai teigiamų žodžių. Galiausiai šioje kainų kategorijoje labai sunku surasti vidutinio dydžio korpusą – vieni iš jų yra labai dideli, o kiti labai maži. Kas nori tokio dizaino žaidybinio Tower korpuso, bet Fulltoweris bus per didelis, pasirinkimo laisvę turės ne pačią didžiausią.

Jei jums patinka šis korpusas ir žinote kad nebijote jame esamų trūkumų (pavyzdžiui žinote, kad nenaudosite ilgų vaizdo plokščių, ar jau turite nusipirkę galinga orinį aušintuvą) ir mėgstate tokio futuristinio stiliaus dizainą Nine Hundred Two v3 gali tapti visai konkurencingu pasirinkimu. Bet vis dėl to tokias išlygas daryti pakankamai nemažai kainuojančiam produktui nėra gerai. Tad ir vėl reiktų atsinaujinti.
 
Games.lt